"Wielki Gul " - in memory Edek Kluczewski

Dajcie znać o najmniejszych nawet koncertach Bluesowych (i nie tylko) w Waszej okolicy!

Moderator: mods

"Wielki Gul " - in memory Edek Kluczewski

Postautor: Marek "Dziki" » czerwca 2, 2013, 8:02 pm

Obrazek

Moi kochani. Chcielibysmy we wrześniu (poniewaz do lipca terminy w galerii ParapetBumBum są zaklepane później sa wakacje itd.) zorganizować kolejną imprezę z cyklu "Wielki Gul" tym razem poświęconą pamięci naszego przyjaciela, Edka Kluczewskiego. Każdego chętnego do grania. Każdy zespół, który chciałby dołożyć swoją cegiełkę do tego wydarzenia serdecznie zapraszam. Dokładną datę i godzinę podam jak tylko ustalimy w ParapecieBumBum wolny termin wrześniowy. Kontakt ze mną:
-na forum "okolice Bluesa"na priv'ie,
- w tym wątku,
- na Facebook'u na stronie Blues Trafo-k Band,
- na Facebook'u, na moim profilu -Marek Orłowski w wiadomościach,
- na adres e- mail: tm.marek@interia.pl,
- lub przez telefon 531 978 928.
Zapraszam serdecznie do grania. Wszelkich informacji udzielam osobiście poprzez wyżej wymienione media.
Ostatnio zmieniony czerwca 2, 2013, 10:11 pm przez Marek "Dziki", łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Dziadek Władek » czerwca 2, 2013, 10:08 pm

Marek "Dziki" pisze:[...] Kontakt ze mną:
[...]
- w tym poście,
[...]

Miałeś na myśli: w tym wątku?
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek "Dziki" » czerwca 2, 2013, 10:12 pm

Dziadek Władek pisze:
Marek "Dziki" pisze:[...] Kontakt ze mną:
[...]
- w tym poście,
[...]

Miałeś na myśli: w tym wątku?

Już poprawiłem :) Dzięki Władku za zauważenie błędu. :)
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Dziadek Władek » czerwca 2, 2013, 10:18 pm

No to jeśli w wątku... Chętnie się przyłączę, pod warunkiem, że mi wrzesień jakiegoś psikusa nie wywinie ;)
W tym roku planowanie powyżej tygodnia to już jest dla mnie futurologia :roll: :D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek "Dziki" » czerwca 6, 2013, 2:24 pm

Władku. wiesz doskonale, ze masz stałe zaproszenie na kazdą z naszych imprez. Na tą szczególnie, albowiem jest to impreza szczególna. Jutro ustalę dokładna datę i od razu zapodam. Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Marek "Dziki" » czerwca 16, 2013, 10:21 pm

Hej wszystkim. Zgłosiło się już kilka zespołów i kilku muzyków do naszej imprezy. Chętni do zagrania są także nasi przyjaciele z Przerowa w Czechach grupa Mother Follow Chairs. Czekam w dalszym ciągu na wszystkich chętnych do grania. Zapraszam także wszystkich chętnych do uczestnictwa w w tym wyjątkowym "Wielkim Gulu". Ostateczna data jeszcze nie jest ustalona, jednakże na bank będzie to jedna z sobót w drugiej połowie września.
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Marek "Dziki" » września 17, 2013, 10:37 am

Zapraszam serdecznie na piątą edycję imprezy z cyklu Wielki Gul.
Obrazek
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Marek "Dziki" » września 17, 2013, 11:00 am

Wszystkich, którzy z jakichkolwiek powodów nie mogą wziąć udziału i zagrać w naszej imprezie (zbiegające się terminy, choroby i inne takie przypadki losowe.), serdecznie pozdrawiamy i liczymy na współpracę w przyszłości. Nie jest to ostatnia (mam nadzieję) impreza z cyklu "Wielki Gul" i wszyscy są tutaj zawsze mile widziani. Póki co zagramy w składzie przedstawionym na plakacie. Zespołów i wykonawców sporo, co też nie jest na "Wielkim Gulu" czymś nietypowym. I zgodnie z "gulową" tradycją wykonawcy przedstawią od 3-5 utworów ( w tej materii sami decydują ile). Za to po części formalnej zgodnie z tradycją Jam Session bez limitu czasowego. Widzów i słuchaczy oraz chętnych do jamowania serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Swoją drogą, jako organizator "całego tego bajzlu" jestem mile zaskoczony rosnącą popularnością imprezy mimo iż jest to impreza dla wszystkich ( tak dla organizatora jak i wykonawców) non profit. Być może jasne i czyste warunki i wielka siła przyjaźni sprawiły iż takie imprezy są jednak możliwe i przy okazji nie wywołują negatywnych komentarzy. Dziękuję Wam za to przyjaciele. Tym bardziej, ze właśnie obecna piąta z kolei edycja "Wielkiego Gula" ma znaczenie specjalne dla nas wszystkich, którzy znali i przyjaźnili się czy nawet tylko słuchali Edka Kluczewskiego i zespołu "Old Wave". Jeszce raz serdecznie wszystkich chętnych do udziału w "Wielkim Gulu" zapraszam.
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: kora » września 22, 2013, 11:18 am

Fantastyczna impreza ! :D
Nie pamiętam, kiedy się tak dobrze bawiłam 8)
Wspaniałe towarzystwo i dużo dobrej muzyki !
( jestem pod wrażeniem projektu Patryka Filipowicza )

Duch Edka był z nami !

Marku ,gratuluję :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marek "Dziki" » września 22, 2013, 9:20 pm

Dziekuję. Niemniej to, ze impreza była udana jest głównie zasługą wszystkich jej uczestników. Moją rola było jedynie sklecenie z całej tej masy jakiejś logicznej całości :) Czy udało się? Tu już ocena należy nie do mnie.
Korze sie podobało. Mnie przyznaję również. Myślę, ze Edkowi dusza radowała się w niebiesiech, kiedy słyszał tyle różnorodnej muzyki na jednej imprezie. Mówiłem, to wielokrotnie na samej imprezie. Niniejszym jeszcze wspomnę to na forum. Po raz kolejny przekonałem się, że słowa takie jak przyjaźń, koleżeństwo na szczęście nie są jeszcze słowami pustymi i niosą za sobą chęć zrobienia czegoś z niczego jak to ma miejsce w przypadku każdego "Wielkiego Gula", a tego w szczególności. Dziękuję wszystkim przyjaciołom. I tym, którzy grali dla Edka i dla nas oraz tym, którzy świetnie bawili się na widowni, tych , którzy mieszkają na miejscu i tym z innych krańców Polski, a, którzy niekiedy robili trasy kilkuset kilometrowe żeby się spotkać na parę godzin dobrej zabawy.. Jestem Wam przyjaciele serdecznie zobowiązany. To dzięki Wam to co robię ma sens. :)
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: bluesjanex » września 23, 2013, 6:20 pm

Dzieki za wspaniała imprezę.Oczywiście że w opini wszystkich którzy byli na miejscu , Wielki Gul przeszedł do histori jako impreza fantastyczna.Warto było przyjechać i zagrać dla wspaniałej, wyrobionej publiczności.Ekipa Parapetu robi fajna robote, To właśnie w takich klubach jest miejsce na normalny, nienadety festiwalowo, bez gwiazdorstwa i pompy taki nasz codzienny , może i siermiężny , ale NASZ BLUES!!
DZięki!!

Blues Band Janusz Szmat i Przyjaciele
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Postautor: bluesjanex » września 24, 2013, 5:02 pm

Zapomniałem-jamowanie-tam wlasnie w Parepecie jest ta idea doskonała.Wodzirej z jakiegos ludowego zespołu doskonale sie odnalazl wraz z muzykami w repertuarze Bitelsow.Z kolei zagubiony , niesmiały gitarzysta dzielnie grał w towarzystwie doskonałego harmonijkarza. i nikt nikogo nie ganił-pełne zrozumienie i wyrozumiałosc.Kazdy spokojnie mógł sie zaprezentowac i pokazac.Może i poziomy gry były rożne-ale własnie to jest jam!!Wielki szacun dla organizatorow.Tak własnie zaczyna sie obycie ze scena i publicznościa. no bo gdzie?w PARAPECIE!!
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Postautor: Dziadek Władek » września 24, 2013, 8:36 pm

Wielką radość mi sprawia czytanie o TYM Wielkim Gulu :)
A jednocześnie żal, że nie mogłem tam być, tak jak chciałem... :(

Marku, gratuluję pomysłu i realizacji :D
Mam nadzieję, że w końcu się na jakiś Gul (nie musi być aż taki Wielki ;) ) do Parapetu załapię :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek "Dziki" » września 26, 2013, 10:09 pm

Dziękuję Janusz za dobre słowo. Cieszę, ze Wam się podobało. U nas tak zawsze.
Władku. Także żałuję. Wiesz przecież jak bardzo cenię sobie nasze spotkania. Nie udało się tym razem , pewnie uda się następnym. Bo ja jakoś nie mam zamiaru rezygnować z tak dobrej zabawy. Byle tylko wystarczyło zdrowia, bo chęci i pomysłów na bank nie zabraknie. Jakem "Dziki" :lol:
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Marek "Dziki" » września 26, 2013, 10:25 pm

A oto mała relacja z "Wielkiego Gula". Zdjęciowa na razie. (Wszystkie zdjęcia za wyjątkiem opisanych inaczej K. Rubik)

Obrazek

Gospodarze imprezy.
Blues Trafo-k Band w komplecie

Obrazek

Bluesjanex i przyjaciele :)

Obrazek



Claptomania
Ostatnio zmieniony września 26, 2013, 10:40 pm przez Marek "Dziki", łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Marek "Dziki" » września 26, 2013, 10:39 pm

Obrazek

Miro Witek

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/15/ez1t.jpg/]Obrazek[/URL]

Janusz Yanina Iwański z zespołem towarzyszącym Old Wave.

cdn :)
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Marek "Dziki" » października 10, 2013, 10:18 am

Obrazek


"Oto Jam Band" i Patryk Filipowicz w roli głównej. Delicje dla ucha i oka (znawców fingerstyle'u i nie tylko).
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Marek "Dziki" » października 10, 2013, 10:24 am

Obrazek

"Oto Jam Band" i Adaś gościnnie na harmonijce. Ileż sie namlaskałem z zachwytu słuchając ich grania. :
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Marek "Dziki" » października 10, 2013, 10:28 am

Obrazek

Rodzinne granie. Ojciec z synem czyli Ziemek i Kacper Słomczyńscy
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Marek "Dziki" » października 10, 2013, 10:31 am

Obrazek

"Moonstone" w swojej okazałości.


A teraz kilka zdjęć towarzyskich :)
Nasz gość specjalny Janusz Yanina Iwański wraz z moją skromną osobą

Obrazek


Obrazek

Grupa trzymająca władzę. :)

Na razie tyle. Podobno są jeszcze jakieś ciekawe zdjęcia, ale nie u mnie :). Na chwilę obecną pozwolę sobie zaprosić Was na kolejnego "Wielkiego Gula' W jakim terminie? Jeszcze nie wiem. Jednakże jeśli data będzie już znana, niezwłocznie powiadomię Was o tym.
Pozdrawiam
Marek "Dziki" O.
Na zdrowie Bluesa

Obrazek
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: Dziadek Władek » października 10, 2013, 11:14 am

Sądząc po zdjęciach, panowała atmosfera radości i dobrej zabawy :)
Mnie by się taka "stypa" bardzo podobała; podejrzewam, że i Edek się GDZIEŚ TAM nieźle bawił :D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "Wielki Gul " - in memory Edek Kluczewski

Postautor: Felix » listopada 19, 2016, 1:08 pm

To było w 2013 roku. Minęły 3 lata. Tak się zbiegło, że generalny remont klubu "Parapet Bum Bum" i zmiana właściciela przesunęły w czasie Wielkiego Gula do roku 2016. Były też takie sytuacje, że z różnych powodów Gul mógł być w ogóle nie kontynuowany. Nie mniej jednak postanowiłem reaktywować imprezę - stąd nazwa Wielki Gul Reaktywacja. Z pomocą Marka O. Dzikiego i nowego właściciela klubu - nowa nazwa Latawiec, udało się zaprosić wiele kapel, które z chęcią zagrały. W-g. starej konwencji impreza była niekomercyjna i wstęp był wolny. Udało się dobrać termin i koncerty przeprowadzić w pewnym reżimie czasowym porządkującym poszczególne występy. Wszystko wyszło zgodnie z planem co do 5 minut tolerancji.
A potem Jam session do 4 nad ranem, też się odbył tradycyjne i to nawet z fajną ekipą z Częstochowy.

Właściwie to o nowym Gulu napisano w poniższym temacie viewtopic.php?f=2&t=25321
Zapraszam do komentarzy, a szczególnie osób które były. Mam tu na myśli "Korę". Pozdrawiam diatonicznie Felix
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Koncerty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości