[Poznań] AL FOSTER QUINTET feat. EDDIE HENDERSON ..Blue Note

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

[Poznań] AL FOSTER QUINTET feat. EDDIE HENDERSON ..Blue Note

Postautor: Zbyszek Stępski » kwietnia 13, 2008, 3:45 pm

JAZZ TOP w BLUE NOTE - 10 lat klubu Blue Note w Poznaniu

BLUE NOTE jazz club

ul. Kościuszki 76/78
(gmach C.K. Zamek), 61-891 Poznań

Obrazek

http://www.bluenote.poznan.pl/


26.04.2008r., sobota, godz. 20.30


AL FOSTER QUINTET feat. EDDIE HENDERSON

AL FOSTER

Obrazek

(ur. 1944r.) - artysta obecny na jazzowych estradach od ponad 40 lat, stawiany jest w jednym rzędzie z największymi nazwiskami w historii jazzu. Najbardziej znany jest z kilkunastoletniej współpracy z Milesem Davisem (1972-1985), który w znanej autobiografii 'Ja Miles', opisując swój powrót do muzyki (po kilkuletnim rozstaniu z nią – głównie za sprawą narkotyków) tak pisał: 'Kiedy zdecydowałem się wrócić i znowu grać muzykę, nie miałem zespołu. Ale na początku miałem Ala Fostera na bębnach. Al Foster był najbliższą mi osobą. […] To właśnie Al utrzymał mnie w kontakcie ze sceną muzyczną przez te lata, kiedy byłem na uboczu. W tym czasie rozmawiałem z nim prawie codziennie. Naprawdę ufałem mu przez cały ten czas'.
Al Foster swą pierwszą płytę nagrał w połowie lat 60-tych z Lou Donaldsonem i Blue Mitchellem. Dziś jego dyskografia obejmuje ponad 250 tytułów, nie licząc kompilacji!!!
Lista jego partnerów estradowych oraz studyjnych jest długa i wypełniona gigantami jazzowymi tej miary, co: Sonny Rollins, McCoy Tyner, Herbie Hancock, Joe Henderson, Freddie Hubbard, Dexter Gordon, Horace Silver, Tommy Flanagan, Donald Byrd, Michel Petrucciani, Dave Liebman, Pat Metheny, Charlie Haden, John Scofield, Stan Getz, Carmen McRae, Cannonball Adderley, Thelonious Monk …

EDDIE HENDERSON

Obrazek

- ur. 1940r., geniusz jazzowej trąbki, ale także... absolwent zoologii i medycyny. Pierwsze lekcje gry na trąbce pobierał u samego Louisa Armstronga, a studia muzyczne odbył w San Francisco, w tamtejszym Conservatory of Music, gdzie muzycznych wskazówek udzielali również Duke Ellington, Count Basie, Billie Holiday. Stylistycznie jest kontynuatorem davisowskiego liryzmu i brzmienia.
Współpracował z ikonami jazzu: Herbie Hancockiem, Philly Joe Jonesem, Artem Blakey`em, a prowadząc własne grupy koncertował i nagrywał m.in. z Pharoah`em Sandersem i Groverem Washingtonem.

Al Foster - perkusja
Eddie Henderson - trąbka
Eli Degibri - saksofony
Gary Versace - fortepian
Doug Weiss - kontrabas


PROGRAM KONCERTÓW ...BLUE NOTE jazz club
Ostatnio zmieniony maja 28, 2008, 6:22 am przez Zbyszek Stępski, łącznie zmieniany 1 raz
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » kwietnia 22, 2008, 6:29 pm

... przypominam

26.04.2008r., sobota, godz. 20.30


AL FOSTER QUINTET feat. EDDIE HENDERSON

JAZZ TOP w BLUE NOTE - 10 lat klubu Blue Note w Poznaniu

BLUE NOTE jazz club

ul. Kościuszki 76/78
(gmach C.K. Zamek), 61-891 Poznań

Obrazek

http://www.bluenote.poznan.pl/
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: E&D » kwietnia 22, 2008, 6:49 pm

niezły skład :)
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości