Historia jazzu

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

Historia jazzu

Postautor: Michał » lutego 3, 2007, 5:10 pm

Witajcie !

Szukam boxu 5 czy 10 p?ytowego z najwi?kszymi standardami gatunku. Chcia?bym ?eby by? podzielony na lata(lub odmiany jazzu) i bardzo ?adnie wydany.
Jazz mnie coraz bardziej wci?ga i chc? pozna? najwi?ksze utwory i wykonawc?w, a zarazem chc? mie? na p??ce tak? sk?adank? z "Jazzem w pigu?ce" ;)


Niestety nie mog? znale?? tego w internecie.


Mo?e w przysz?o?ci uda mi si? zdoby? najwa?niejsze p?yty Jazzu, ale chwilowo mnie na to nie sta?, dlatego chce kupi? sk?adane.


Co poleciliby?cie mi ?
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Agatka Malczyk » lutego 3, 2007, 7:13 pm

Micha? nie przychodzi mi nic do g?owy, ale odsy?am do ksi??ki, ja polecam "Wszystko o jazzie" Berendta, tam jest fajnie historia opisana

pozdrawiam
But if you can't sing it you simply have to swing it!
Cause it don't mean a thing if you ain't got that swing!
Awatar użytkownika
Agatka Malczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 499
Rejestracja: listopada 10, 2005, 5:38 pm
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postautor: Michał » lutego 4, 2007, 9:29 pm

Niestety nie szukam ksi??ki.

Tylko p?yty lub box z kilkoma p?ytami
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Re: Historia jazzu

Postautor: lauderdale » lutego 5, 2007, 5:34 am

Micha? pisze:Witajcie !

Szukam boxu 5 czy 10 p?ytowego z najwi?kszymi standardami gatunku. Chcia?bym ?eby by? podzielony na lata(lub odmiany jazzu) i bardzo ?adnie wydany.
Jazz mnie coraz bardziej wci?ga i chc? pozna? najwi?ksze utwory i wykonawc?w, a zarazem chc? mie? na p??ce tak? sk?adank? z "Jazzem w pigu?ce" ;)


Niestety nie mog? znale?? tego w internecie.


Mo?e w przysz?o?ci uda mi si? zdoby? najwa?niejsze p?yty Jazzu, ale chwilowo mnie na to nie sta?, dlatego chce kupi? sk?adane.


Co poleciliby?cie mi ?


bluesbreakers.servebeer.com
DC++
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Michał » lutego 5, 2007, 8:04 am

ale ja zbieram orygina?y :)
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: RafałS » lutego 5, 2007, 1:49 pm

Gor?co ODRADZAM zakup takiego boxu. Z w?asnego (i znajomych) do?wiadczenia wiem, ?e bez wzgl?du na to jak dobry, by taki box nie by? i tak w pewnym momencie przestaje zadowala? i zaczyna si? tego zakupu ?a?owa?. Im wi?kszy i dro?szy - tym bardziej si? go ?a?uje. Spodoba si? Panu kaka? cz??? wykonawc?w i b?d? kusi? w?a?nie ich p?yty. To troch? jak czytanie szkolnego bryku zamiast oryginalnej ksi??ki. No i te skoki: stylistyczne, geograficzne, personalne - praktycznie zabijaj? atmosfer? s?uchania.

Je?li ju? zbiera? standardy, to ca?e albumy "songbooki" nagrane przez danego artyst? / grup? i zawieraj?ce utwory danego kompozytora. Masa artyst?w takie rzeczy nagrywa?a i nagrywa. W zasadzie wszyscy wielcy albo nagrali to wprost, albo z czasem skomilowano w ten spos?b ich nagrania. I wokali?ci (wokalistki) i instrumentali?ci (instrumentalistki). Do takich p?yt si? wielokrotnie wraca, a w przypadku pomy?ki - ?atwiej je up?ynni?. Radz? si? zastonowi?, jaki okres, stylistyka i instrumentarium Pana poci?ga i uderzy? w tym kierunku.

Nie ma czego? takiego jak jazz w pigu?ce, chyba, ?e gorzkiej od dydaktyzmu. Chcia?by Pan literatur? w pigu?ce? Po stronie z ka?dego z arcydzie?, chronologiczne ? Tak nas w szko?ach lektur uczyli a i tak woleli?my czyta? inaczej, prawda?

W pewnym sensie przy??czam si? do rady, ?eby ?ci?gn?? pirack? kompilacj?. Pos?ucha? pi?? razy, oceni?, co wci?ga, wyrzuci? do kosza i p?j?? po oryginalne p?yty. Najlepiej na allegro, bo tanio. Mo?na te? szuka? promocji ca?ych wydawnictw w rockserwisie i gigancie. Z dobrego serca radz?, bo sam to przechodzi?em troch? lat temu.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Agatka Malczyk » lutego 5, 2007, 5:45 pm

A ja mam inne zdanie. Jak kto? nie wie za du?o o danym gatunku, dopiero zaczyna go poznawa? to sk?adanki mog? w tym pom?c. Oczywi?cie album nagrany przez danego artyst? jest czym? konkretniejszym, ciekawszym lepszym... ale sk?adanka daje mo?liwo?? poznania wielu wykonawc?w na raz i wyboru tych kt?rzy akurat w danym momencie zaintryguj?. Nie trzeba ich kupowa? wiele (bo niestety utwory si? cz?sto powtarzaj?) a mo?na pozna? mniej wi?cej style r??nych muzyk?w.
But if you can't sing it you simply have to swing it!
Cause it don't mean a thing if you ain't got that swing!
Awatar użytkownika
Agatka Malczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 499
Rejestracja: listopada 10, 2005, 5:38 pm
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postautor: RafałS » lutego 5, 2007, 6:26 pm

Agatka Malczyk pisze:A ja mam inne zdanie. Jak kto? nie wie za du?o o danym gatunku, dopiero zaczyna go poznawa? to sk?adanki mog? w tym pom?c. Oczywi?cie album nagrany przez danego artyst? jest czym? konkretniejszym, ciekawszym lepszym... ale sk?adanka daje mo?liwo?? poznania wielu wykonawc?w na raz i wyboru tych kt?rzy akurat w danym momencie zaintryguj?.


To w gruncie rzeczy nie jest tak znowu bardzo inne zdanie, tylko inaczej akcenty roz?o?one i st?d inne wnioski. :wink: Oczywi?cie - takie sk?adanki s? kszta?c?ce. My?l? jednak, ?e z os?uchaniem w nowym gatunku muzyki jest jak z nauk? j?zyk?w obcych - ka?dego nast?pnego uczymy si? szybciej. I kto?, kto tak mocno siedzi w bluesie i rocku jak pan Micha?, do?? szybko wyczuje, co go kusi, a co nie w jazzie. I po?a?uje, ?e wyda? jednorazowo tyle pieni?dzy na kilkup?ytowy box w celach edukacyjnych, skoro m?g? sobie za te same fundusze po prostu sprawi? ogromn? rado?? kupuj?c co?, co mu naprawd? przyspiesza bicie serca. Zwykle mi?o?nicy bluesa i rocka lubi? trafia? do jazzu od strony gitary i klawiszy, mo?e to jest dobra droga?
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: lauderdale » lutego 5, 2007, 7:57 pm

Micha? pisze:ale ja zbieram orygina?y :)


Sciagnij posluchaj bedziesz wiedzial czego chcesz , zanim kupisz wymarzony oryginal.
Chyba , ze chodzi o to zeby miec a nie zeby sluchac. :)
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: lauderdale » lutego 5, 2007, 8:11 pm

Agatka Malczyk pisze:A ja mam inne zdanie. Jak kto? nie wie za du?o o danym gatunku, dopiero zaczyna go poznawa? to sk?adanki mog? w tym pom?c. Oczywi?cie album nagrany przez danego artyst? jest czym? konkretniejszym, ciekawszym lepszym... ale sk?adanka daje mo?liwo?? poznania wielu wykonawc?w na raz i wyboru tych kt?rzy akurat w danym momencie zaintryguj?. Nie trzeba ich kupowa? wiele (bo niestety utwory si? cz?sto powtarzaj?) a mo?na pozna? mniej wi?cej style r??nych muzyk?w.


Dokladnie tak.
Poza tym dobre skladanki czesto zawieraja utwory nowe nie publikowane przez inne wydawnictwa, albo mniej znane wersje utworow, albo te najbardziej typowe dla danego wykonawcy.
Ma kilkanascie skladanek i nigdy nie mialem pomyslu zeby sie sie ich pozbyc mimo ze mam tez cale serie poszczegolnych wykonawcow.
Poza tym skladanki to tanszy poczatek.
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: RafałS » lutego 7, 2007, 1:00 pm

Widz?, ?e jako przeciwnik sk?adanek jestem w mniejszo?ci, wi?c kapituluj?. :) Oczywi?cie przytoczone argumenty za: niskie koszty + rzadkie nagrania (cz?sto koncertowe) s? s?uszne. Rozgl?da?em si? z ciekawo?ci? po sklepach internetowych i nie znalaz?em ?adnej fajnej 5-10 p?ytowej kompilacji. Natomiast na allegro rzuci?o mi si? w oczy co? takiego:

10 CD Paris Jazz Concert Ikony Jazzu W Pary?u HQ (numer 163205020)

Kosztuje ten zestaw 149 z?, czyli z przesy?k? wychodzi po 15 z? na p?yt? koncertow? jednego wykonawcy. S?awne grupy, s?awne sk?ady, du?o standard?w. Nie do ko?ca to, o co pan Micha? pyta?, ale wygl?da b. obiecuj?co. Pozostaje jeszcze kwestia jako?ci wydania - do dopytania u sprzedawcy. Status przedawcy i precyzyjny opis budz? zaufanie. My?l?, ?e warto rozwa?y
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Myszka » czerwca 1, 2007, 7:43 pm

boxy? nie ma sensu :) czesto jest w nich nawalone mnostwo utworow, przemieszane, niepoukladane, bez ?adu i skladu :) wole albumy poszczegolnych tworcow :) ale nie zniechecam :)
"I sens tylko ma dzi? teraz i tu"
Myszka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 42
Rejestracja: maja 23, 2007, 9:10 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Guzik » czerwca 2, 2007, 12:02 am

Rafa? Sz?apczy?ski pisze:Gor?co ODRADZAM zakup takiego boxu. To troch? jak czytanie szkolnego bryku zamiast oryginalnej ksi??ki. No i te skoki: stylistyczne, geograficzne, personalne - praktycznie zabijaj? atmosfer? s?uchania.

W pewnym sensie przy??czam si? do rady, ?eby ?ci?gn?? pirack? kompilacj?. Pos?ucha? pi?? razy, oceni?, co wci?ga, wyrzuci? do kosza i p?j?? po oryginalne p?yty. Najlepiej na allegro, bo tanio. Mo?na te? szuka? promocji ca?ych wydawnictw w rockserwisie i gigancie. Z dobrego serca radz?, bo sam to przechodzi?em troch? lat temu.


a tak czyta?em w?tek mimo ze jazzu w sumie nie s?ucham, ale bardzo mi sie spodoba?y w?asnie te s?owa pana Rafa?a Sz?apczy?skiego, dok?adnie t? sam? sytuacje mialem z bluesem :D a por?wnanie do czytania bryku naprawde wydaje mi sie genialne :D

ale mam pytanie do jazzmanniak?w :D

Co to jest smooth jazz :?: :?:

strasznie mnie to nurtuje, ze tyle tysi?cy sk?adanek smooth jazz cafe jest sprzedawanych co roku skoro w kraju tak ma?o os?b s?ucha jazzu :( Wiem ze na forum by? o tym w?tek ale zrodzila sie z niego dyskusja o artystach o kt?rzych nie mam prawie zadnego poj?cia :D Sam przes?uchalem jeden volume smooth jazz ( 4cd) i jakos takie dla mnie to dziwne zawsze jazz mi sie kojarzy? z tr?bk?, saksofonem tak? mistyk? p?yn?c? z gry, pianinem kontrabasem improwizacj? itd a na p?ycie znalazlem w zasadzie utwory nadaj?ce sie spokojnie do radia RMF :D

pewnie g?upie to moje pytanie ale no c?? ..... tak mnie to strasznie nurtuje :D :D

Pozdrowienia :D :D
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Myszka » czerwca 2, 2007, 3:48 pm

nie ma glupich pytan :) hmm smooth jazz.. tak najprosciej to by mozna powiedziec ze to polaczenie jazzu z elementami innych gatunkow, takich bardziej stonowanych.. r&b soul funk.. on sie rozni tym od jazz fusion ze ma wyrazist? melodie, a w fusion jest wiecej improwizacji.. no i wystepuje czesto tutaj gitara :) pewnie zostane za to wykleta ale nie jestem zwolenniczk? smooth jazzu.. dla mnie to podgatunek :P owszem - piekna muzyka, ale mimo wszystko proponowalabym inn? nazwe :)
"I sens tylko ma dzi? teraz i tu"
Myszka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 42
Rejestracja: maja 23, 2007, 9:10 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Jarek Pawlicki » czerwca 2, 2007, 10:07 pm

>Guzik

smooth jazz to chwyt marketingowy.

Jazz kojarzony jest z muzyk? elitarn?, trudn? w odbiorze, sprzedaje si? w ?ladowych ilo?ciach.
S? ludzie, kt?rzy nie maj? czasu lub ochoty zg??bia? tajnik?w muzyki i m?czy? si? nieprzyst?pn? sztuk?, ale kusi ich ?wiadomo?? nale?enia do elity. Kto? wi?c wpad? na genialny pomys? rozszerzenia elity :) nazywaj?c „jazzem” muzyk? jak sam zauwa?y?e? „spokojnie nadaj?c? si? do radia RMF” :)

Przylepienie etykietki u?atwi? fakt, ?e dzisiaj jazz jest bardzo trudno zdefiniowa?, gdy? jest to muzyka, kt?ra ca?y czas ewoluuje, w dodatku ewolucja nie przebiega linearnie.
Dodatkowo has?a typu: „jazz to muzyka grana przez jazzman?w” albo „jazzem jest ta muzyka, kt?rej s?ucham, kiedy mam ochot? na jazz” czy jako? tak sprawiaj?, ?e do jazzu podci?gn?? mo?na ka?dy rodzaj dzwi?k?w ! W tym temacie panuje taka rozpierducha, ?e nie trudno o „pomys?odawc?w” pr?buj?cych na tym zarobi?

Reasumuj?c dla jednych „smooth jazz” b?dzie kojarzy? si? z jazzem, dla innych b?dzie mia? z nim tyle wsp?lnego co szyba z szybowcem :)
Nie ma zasady, ktorej nie mozna by naruszyc, zeby bylo piekniej - Beethoven o muzyce
Wiadomo, ze smoki nie istnieja, ale kazdy z nich na inny sposob - Lem o smokach :)
Jarek Pawlicki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 147
Rejestracja: listopada 1, 2006, 12:26 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 2, 2007, 10:20 pm

Jarek! Odbierz priva!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jarek Pawlicki » czerwca 2, 2007, 10:36 pm

Dzieki Andrzej, czasami zapominam, ze jest co? takiego jak e-mail :)
Ale niestety nie mog? z wami s?ucha?, nie mam g?o?niczk?w komputerowych a sprz?tu muzycznego nie mog? pod??czy? :( . Audycji ostatnio s?ucham zawsze drog? radiow?
Nie ma zasady, ktorej nie mozna by naruszyc, zeby bylo piekniej - Beethoven o muzyce
Wiadomo, ze smoki nie istnieja, ale kazdy z nich na inny sposob - Lem o smokach :)
Jarek Pawlicki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 147
Rejestracja: listopada 1, 2006, 12:26 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Jarek Pawlicki » czerwca 2, 2007, 10:52 pm

Oj, przepraszam wszystkich za pisanie nie na temat, powy?szy post mia? by? do Andrzeja na priva
Nie ma zasady, ktorej nie mozna by naruszyc, zeby bylo piekniej - Beethoven o muzyce
Wiadomo, ze smoki nie istnieja, ale kazdy z nich na inny sposob - Lem o smokach :)
Jarek Pawlicki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 147
Rejestracja: listopada 1, 2006, 12:26 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 2, 2007, 11:03 pm

Jarek Pawlicki pisze:Dzieki Andrzej, czasami zapominam, ze jest co? takiego jak e-mail :)
Ale niestety nie mog? z wami s?ucha?, nie mam g?o?niczk?w komputerowych a sprz?tu muzycznego nie mog? pod??czy? :( . Audycji ostatnio s?ucham zawsze drog? radiow?


Nic si? nie sta?o Jarku. Po prostu mamy dzi? przekaz internetowy na zywo ze Stan?w, z Festiwalu Mountain Jam. Niesamowita muzyka. Teraz jest przerwa i cierpliwie czekamy, bo by?a burza i musieli przerwa? koncert!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Roberto » czerwca 3, 2007, 12:27 pm

Witam!
Odno?nie tematu: Jest taka ksi??ka "Historia jazzu" autorstwa Andrzeja Schmidta, s? to trzy tomy. Bardzo ciekawa lektura i opr?cz Berenta, chyba jedyna tak dobrze opracowana, z tego co pami?tam, mo?na te? do niej dokupi? 10 p?ytowy album, w kt?rym Andrzej Schmidt opowiada o jazzie, a swoje wypowiedzi przedziela odpowiednimi przyk?adami muzycznymi. Wydaje mi si?, ?e tego szukasz...

S?ucha?em, wi?c polecam!

Pozdrawiam!
...ważne jest tylko to, co ważne, reszta jest nie ważna...
-------------------------------------------------------
www.thetown.pl
Awatar użytkownika
Roberto
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: czerwca 11, 2006, 6:22 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Guzik » czerwca 4, 2007, 1:19 am

Dzi?kuje panu Jarek Pawlickiemu i Myszce ze odpowiedzi :D

potwierdzi?y sie moje przypuszczenia odnosnie smooth-jazzu ?e czasem ma tyle wsplnego z jazem co "szyba z szybowcem" :D

Dodatkowo has?a typu: ;jazz to muzyka grana przez jazzman?w; albo ;jazzem jest ta muzyka, kt?rej s?ucham, kiedy mam ochot? na jazz; czy jako? tak sprawiaj?, ?e do jazzu
podci?gn?? mo?na ka?dy rodzaj dzwi?k?w !


wlasnie nie znam sie na jazzie ( czasem bywa na koncercie p?yte jakoms puszcze ) ale nigdy nie rozumiem czemu ludzie sobie tak zycie utrudniaj? z tym jazzem wymyslaj? jakies nazwy, kolega mi m?wi ze s?ucha Yassu czy cos takiego albo elektro-jazzu, chill out do wszystkigo jest dorabiana definicja pod jazz tak jak pan m?wi podci?gaja wszystko, wystarczy ze sie powie ze " ja jetem jazzmanem :D "

S? ludzie, kt?rzy nie maj? czasu lub ochoty zg??bia? tajnik?w muzyki i m?czy? si? nieprzyst?pn? sztuk?, ale kusi ich ?wiadomo?? nale?enia do elity.


We wroc?awiu pojawi?y sie plakaty ba wielkie bilbordy :!: :!: z reklamabanku i tam jest i tekst w stylu " Tylko 11% Polak?w s?ucha jazzu - a 60 % naszych klient?w " :D no przekaz jest jasny ......


pewnie zostane za to wykleta ale nie jestem zwolenniczk? smooth jazzu.. dla mnie to podgatunek Razz owszem - piekna muzyka, ale mimo wszystko proponowalabym inn? nazwe Smile


Reasumuj?c dla jednych „smooth jazz” b?dzie kojarzy? si? z jazzem, dla innych b?dzie mia? z nim tyle wsp?lnego co szyba z szybowcem


Widze ze znawcy jazzu zgadazj? sie w tym, moje amatorskie przupuszczenia okaza?y sie s?uszne ze cos z tym smooth jazzem jest nie tak :D

on sie rozni tym od jazz fusion ze ma wyrazist? melodie, a w fusion jest wiecej improwizacji.


Zawsze mi wpajano ze moca jazzu jest improwizacja wiec ten smooth jazz to chyba wlasnie ta "szyba"

Dziekuje za wyczerpuj?ce odpowiedzi i Pozdrawiam.

PS: jestem wielkim fanem Scotta Joplina :D ponoc to jest ragtime niby utwory podobne do siebie ale maja to "co?" no i mowi? ze to jazz :D wiec jestem w tych 11% huuraaaaa :D :D ktos zna Joplina :?: :?:

aha i nie przerazcie sie por? ogl?dam w?asnie wraz z kilkoma ( kilkunastoma ) forumowiczami " mountain jam festival " :D a ze to w Usa to troche r?znica jest :D
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Myszka » czerwca 5, 2007, 2:18 pm

scott joplin? on napisal cos do filmu "??d?o" o ile dobrze pamietam...
"I sens tylko ma dzi? teraz i tu"
Myszka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 42
Rejestracja: maja 23, 2007, 9:10 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 5, 2007, 2:40 pm

Myszka pisze:scott joplin? on napisal cos do filmu "??d?o" o ile dobrze pamietam...

Nie do konca :) Jak on zyl, to kino bylo nieme :) Aczkolwiek w tym filmie brzmi jego muzyka, jego kompozycje :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Myszka » czerwca 6, 2007, 5:58 pm

:) no ale dobrze skojarzylam :P
"I sens tylko ma dzi? teraz i tu"
Myszka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 42
Rejestracja: maja 23, 2007, 9:10 pm
Lokalizacja: Wroc?aw


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości