Pewien numer miesięcznika "Jazz"

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

Pewien numer miesięcznika "Jazz"

Postautor: Oldjazzman » stycznia 25, 2015, 9:02 pm

Ponieważ zauważyłem, że jest tu oddzielna zakładka dotycząca jazzu, to pozwolę sobie przekopiować tutaj moja prosbę do kogoś, kto ewentualnie byłby w stanie pomóc mnie w takiej sprawie. Dotyczy ona lat 64-66 i miesięcznika "Jazz" pod redakcją Józefa Balceraka. Poszukuję jakichś materiałów dotyczących wydarzenia, które było z moim skromnym udziałem i chciałbym na stare lata je sobie przypomnieć. Sprawa dotyczy pewnego medialnego wydarzenia/koncertu w lokalu SPATIF/SPAM? na Kruczej w roku 64/65?, wtedy pomiędzy Hożą a Piękną. Heniek Majewski z Old Timers powiedział nam na próbie, że mamy przyjść tam i zagrać, bo przyjeżdża ekipa TV z USA i będą nagrywać materiał o życiu muzyki jazzowej w tzw. demoludach. I rzeczywiście zebrało się w tej sali liczne grono naszych muzyków jazzowych. Weszła ekipa z kamera i mikrofonami. Jeden zapamietałem był długi na około 60cm. Andrzej Trzaskowski przy jednym ze stolików opowiadał po angielsku dziennikarzom z tej ekipy o sytuacji jazzu w Polsce do podstawionego mikrofonu. My zaś jako Old Timersi stanęliśmy na małej scenie i graliśmy, co też było nagrywane na ten dłuuuuuugi mikrofon i kamerę. Miałem przyjemność grać wtedy ze Zbyszkiem Namysłowskim, który wystąpił z nami gościnnie. Dla mnie mieć Pana Zbyszka u boku to była WIELKA sprawa. Ten nagrany materiał ekipa ze Stanów wywiozła z sobą za ocean i tam podobno to było puszczane. Do czego zmierzam. W ówczesnym "Jazzie" ( lata 64-65?) pojawiła się recenzja z tego wydarzenia. Miałem to w domu jako pamiątkę, gdyż było tam zdjęcie nasze z tej sceny ze mną jak byłem piękny i młody. Niestety gdzieś mnie to przepadło czego b.żałuję. Może ktoś mógłby mnie w tej materii pomóc?
Pozdrawiam
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: Pewien numer miesięcznika "Jazz"

Postautor: agrypa » stycznia 26, 2015, 4:32 pm

Zbyt wiele pomoc Ci nie potrafie, ale... Pismo "Jazz Forum" jest posiadaczem archiwum "Jazzu" Tutaj tylko do 61 pokazuja, ale podejrzewam ze maja wiecej. Moze porozum sie z redakcja ( :?: )

http://www.polishjazzarch.com/jazz-2014.html

Ja w 65 mialem 14 lat, ale juz z duzym zapalem sluchalem Jazzu. Duzo tu zawdzieczam mojemu ojcu, ktory mnie nauczyl kochac Jazz, gdy jeszcze nie bardzo od ziemi odroslem. Twoja kapele wspominam z zachwytem. :)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Pewien numer miesięcznika "Jazz"

Postautor: Oldjazzman » stycznia 27, 2015, 1:34 pm

Fajnie na tym forum spotkać takich ludzi. Dziękuję "agrypo":). Otworzyłeś mnie klapkę, gdzie tego szukać. Przecież w "Jazz Forum" kogoś tam mam z dawnych lat i on może mnie pomoże!. Potwierdza się pewna teoria w tym wypadku. Najtrudniej wpaść na rzeczy proste. Na tym np. polegają najbardziej udane konstrukcje. A wiem coś na ten temat, gdyż w tym grzebię. Dziękuję za uznanie dla "Old Timersów". To był i jest nadal zespół stworzony przez śp. już Henia Majewskiego, Wojtka Kamińskiego i Jurka Kowalskiego. Do tej pory nadal tam gra Wojtek Kamiński - świetny pianista. A Jurek Kowalski przyszedł do mnie do Akademika na pl. Narutowicza i zaproponował udział w tej pięknej przygodzie co było i jest do dziś dla mnie wielkim wyróżnieniem Pozdrawiam serdecznie..
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: Pewien numer miesięcznika "Jazz"

Postautor: agrypa » stycznia 27, 2015, 3:56 pm

Zagladnij prosze do ostatniego wpisu w temacie pt. "Czesc" :)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Pewien numer miesięcznika "Jazz"

Postautor: Oldjazzman » stycznia 27, 2015, 6:46 pm

Zaglądnąłem i napisałem to co sobie przypomniałem. Dziękuje za zainteresowanie tymi tematami i pozdrawiam.
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: Pewien numer miesięcznika "Jazz"

Postautor: rumilk » lutego 7, 2016, 10:54 pm

Zaintrygowała mnie ta informacja o archiwalnych nagraniach dokonanych przez ekipę TV z USA.
Swego czasu odnalazłem archiwalny materiał z niemieckiej telewizji. Może już to oglądałeś?
https://www.youtube.com/watch?v=rsZORdgda3Y
Pozdrawiam z Górnego Śląska. Marek.
rumilk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: stycznia 25, 2016, 1:48 pm

Re: Pewien numer miesięcznika "Jazz"

Postautor: agrypa » lutego 8, 2016, 2:59 pm

Dziekuje. :) Mam nadzieje ze Oldjazzman tu jeszcze zaglada.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Pewien numer miesięcznika "Jazz"

Postautor: rumilk » lutego 8, 2016, 3:46 pm

agrypa pisze:Dziekuje. :) Mam nadzieje ze Oldjazzman tu jeszcze zaglada.


Gdybym i ja nie miał takiej nadziei, to nie odzywałbym się!
:D
Pozdrawiam!
Pozdrawiam z Górnego Śląska. Marek.
rumilk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: stycznia 25, 2016, 1:48 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości