Trzeci nurt, cool, jazz z orkiestrą, skrzypce

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

Trzeci nurt, cool, jazz z orkiestrą, skrzypce

Postautor: xenex » sierpnia 24, 2012, 6:38 pm

Witam ;)

Kiedyś wprost zakochałem się w albumie Stan'a Getz'a Focus, a utworów takich jak I'm Late, I'm Late; Night Rider nie mogę przestać słuchać już chyba kilka lat ;)
W związku z tym szukam podobnych rzeczy, tylko nie bardzo wiem jak rozpocząć poszukiwania. Stąd moja prośba o jakąś pomoc i wskazanie albumów w podobnym klimacie.

Na wikipedii ten album określany jest jako: Cool jazz, Third Stream.

Jednak płyty, które znam i które są zaliczane do tych nurtów nie do końca odpowiadają temu czego szukam (płyty Cheta Bakera, The Modern Jazz Quartet itp.).

Myślę, że najbardziej przypadło mi do gustu ta orkiestra smyczkowa, te skrzypce dodają tam wprost genialnego klimatu.

Może jakiś jazz z mocnym akcentem skrzypcowym?

Czyli szukam jazzu z wpływami muzyki klasycznej, ale nadal jazzu (interpretacje Bacha i innych legendarnych kompozytorów mam, ale raczej nie o to mi chodzi).

Pozdrawiam

PS Music From Siesta Davis'a momentami miała klimat o który mi chodzi, jeśli dobrze pamiętam.
xenex
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: sierpnia 31, 2009, 12:26 pm

Postautor: Andrzej Serafin » sierpnia 30, 2012, 6:40 pm

Może zatem zainteresują Cię następujące płyty:

Lee Konitz with Strings An Image

Keith Jarrett Arbour Zena
jutro to dziś - tyle, że jutro
Awatar użytkownika
Andrzej Serafin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1775
Rejestracja: września 28, 2008, 11:32 pm
Lokalizacja: Kolbuszowa

Postautor: Piotr K.J.K. Suchecki » września 9, 2012, 10:48 pm

Andrzej Serafin pisze:Może zatem zainteresują Cię następujące płyty:

Lee Konitz with Strings An Image

Keith Jarrett Arbour Zena

I tak trzeba podpowiadać.
W poszczególnych gatunkach jest tyle sympatycznych zawirowań.
A co Panie Andrzeju z elementami muzyki country zjazzowanymi jakby wszyscy chodzili do jednej szkoły? Uniwersalnej - muzyki rozrywkowej.
Awatar użytkownika
Piotr K.J.K. Suchecki
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2187
Rejestracja: września 1, 2008, 6:04 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości

cron