Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Postautor: timmy97 » listopada 7, 2013, 9:58 pm

Witam! :)

Mam nadzieje że to dobre miejsce żeby zaprezentować Wam twórczość zespołu który mam przyjemność współtworzyć. Nazywamy się Black Dust, jesteśmy z Krosna, gramy muzykę z pogranicza bluesa, rocka i funku. Gramy w aktualnym składzie od kwietnia 2013 i żadnych większych sukcesów na koncie nie mamy (aczkolwiek z tych mniejszych jesteśmy dumni :) ), więc większość z Was na pewno o nas nie słyszała, co mam nadzieje niedługo ulegnie zmianie. Całkiem niedawno światło dzienne ujrzały nasze pierwsze nagrania, które oddaje do Waszej dyspozycji. Mam nadzieje że spodoba się Wam nasze podejście do bluesa :) Pozdrawiam, i życzę miłego odsłuchu ;)

link do EPki: http://www.sendspace.com/file/curd1s
a tu nasz Facebook, jeżeli ktoś chciałby być na bieżąco ;) : fb.com/blackdustmusic
Awatar użytkownika
timmy97
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: listopada 3, 2013, 2:44 pm
Lokalizacja: Krosno

Re: Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Postautor: labutanol » listopada 16, 2013, 3:51 pm

labutanol
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: listopada 15, 2013, 4:27 pm

Re: Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Postautor: Idee Fixe » listopada 16, 2013, 9:49 pm

Hej.
Fajne brzmienie.
Podobają mi się Cień, Schody i refren w Ostatni Sen.
Zdecydowanie lepiej wypadacie w żwawych numerach (szczególnie wokal).
Wolne numery balansują na pograniczu pieśni przyogniskowych i deczko psują ogólny wizerunek dobrej blues-rockowej kapeli (w moim subiektywnym odczuciu).
Jeśli mogę coś zasugerować, to warto rozważyć kwestię tekstów i dopasowania ich do melodii i rytmu. Może jakiś poeta lub inny tekściarz?
Mam nadzieję, że będę miał kiedyś okazje posłuchać was na żywo np. w Krakowie.

Tak trzymać!!!
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Postautor: Rakiet » grudnia 15, 2013, 11:32 pm

zachęcony sundcloudem zajrzałem na tubę i posłuchałem was na żywo. jest nieźle. wydaje mi się nawet, że wokal lepiej zabrzmiał na tych nagraniach z koncertu - czuje się w tym moc (cień!!).
myślę, że muzycznie będziecie się rozwijać, nie ma na to rady ;), ale fajnie by było gdybyście trochę zadbali o scenę. po pierwsze nie stawajcie tak daleko od siebie - wprowadza to taki klimat chaosu na scenie. po drugie, ale na to macie jeszcze czas bo jesteście bardzo młodzi, trochę trzeba o wygląd zadbać i o ruch. nie chodzi o cekiny i zsynchronizowane przysiady :) ale wpatrywanie się w podłogę i przytupywanie nóżką - to trochę mało na taką kapelę. niekoniecznie hery i skóry ale ogólnie trzeba jakiś własny knif znaleźć, no jest tuba, pewnie koncerty oglądacie :)
no cień trochę mi brzmi jak black keys, od nich można sporo pościągać jeżeli chodzi o prezencję na scenie...
tu akurat w sklepie: http://youtu.be/DbCiI18KJG8
i cały występ: http://youtu.be/ybNL8c05n40
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Re: Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Postautor: timmy97 » grudnia 20, 2013, 1:01 pm

Dzięki za opinie i za rady :)

Na swoja obronę moge tylko powiedzieć, że ten koncert to był nasz drugi wystep, a pierwszy gdzie graliśmy więcej niż jeden numer. Nie byliśmy do końca wyluzowani ;) na dodatek grany koło 16, dla kilku ruracjuszy w miejscowości uzdrowiskowej. O klimat tez było trudno :D Zdaje mi się że po pół roku grania i koncertowania w bardziej klimatycznych miejscach moge z czystym sumieniem powiedzieć że sytuacja uległa poprawie :D
Awatar użytkownika
timmy97
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: listopada 3, 2013, 2:44 pm
Lokalizacja: Krosno

Re: Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Postautor: timmy97 » kwietnia 7, 2014, 12:03 am

Drodzy Forumowicze!

Z góry przepraszam że tak trochę bezczelnie odgrzebuje temat o swoim zespole, ale jest sprawa, która bez społeczności internetowej jest stracona. Otóż tak się składa że udało nam się przejść przez pierwszy etap konkursu Life on Stage, w którym główną nagrodą jest koncert na Life Festival Oświęcim w tym roku. Drugi etap to głosowanie internautów. Dlatego bardzo Was proszę - poświęćcie chwile na zapoznanie się z naszą muzyką, oraz zagłosujcie na Black Dust jeżeli uznacie że jesteśmy tego warci :) Głosowanie zajmie mniej niż przeczytanie tego postu, nie trzeba sie logować, ani podawać żadnych danych :)

I żeby post nie był tylko i wyłącznie żebraniem o głosy, to troche sie pochwale - ostatnio zdobyliśmy tytuł "zespołu tygodnia w Skoda Auto Muzyka" (ale tu nie proszę o glosy żeby nie robić konkurencji Robertowi i jego Los Agentos ;) ), dzięki czemu ekipa ze skody nakręciła z nami wywiad, oraz odwiedził nas Filip Chajzer z TVN-u i też nakręcił o nas krótki materiał.

To wszystko ode mnie, zgóry dziękuje kazdemu kto poświęcił dla mnie i Black Dust swój czas. Serdeczne wieczorne pozdro :D
Awatar użytkownika
timmy97
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: listopada 3, 2013, 2:44 pm
Lokalizacja: Krosno

Re: Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Postautor: Roj » kwietnia 7, 2014, 5:10 am

Mówisz i masz :). Ale na jakiś wielki tłum głosujących tutaj to raczej nie licz.
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Postautor: timmy97 » kwietnia 7, 2014, 6:53 pm

Dzięki wielki :) Na tłumy nie liczę, ale każdy głos jest równie ważny. Poza tym może akurat przeczyta to ktoś kto da znać komuś dalej, i tak się nakręci viral ;)

W każdym razie wszystkich jeszcze raz gorąco zachęcam :)
Awatar użytkownika
timmy97
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: listopada 3, 2013, 2:44 pm
Lokalizacja: Krosno

Re: Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Postautor: Rakiet » kwietnia 7, 2014, 11:20 pm

pojszło
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Re: Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 8, 2014, 2:44 pm

timmy97 pisze:[...] Na tłumy nie liczę, [...]

Całe szczęście bo tłumnie nie lubię - a tak, póki co, głosując na Was czuję się dość elitarnie :D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Black Dust - bluesrock z podkarpacia

Postautor: timmy97 » kwietnia 23, 2014, 4:10 pm

Cóż, nie wypada nie podziękować, bo między innymi dzięki waszym głosom dalej utrzymujemy się w czołówce z realnymi szansami na awans do kolejnego etapu. Pozdrawiam w imieniu zespołu :)
Awatar użytkownika
timmy97
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: listopada 3, 2013, 2:44 pm
Lokalizacja: Krosno


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości

cron