Krzysztof Dąbała / Dabalski Blues

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Krzysztof Dąbała / Dabalski Blues

Postautor: minstrel » sierpnia 2, 2012, 11:08 am

Witam
Z takim krótkim pytaniem się do Was zwracam: czy wiecie coś o istnieniu płyt tego Pana? Nagrał coś? Szukałem trochę, ale nie znalazłem.
minstrel
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: czerwca 18, 2010, 9:25 pm

Postautor: Rock-A-Billy » sierpnia 2, 2012, 8:50 pm

On chyba nic oficjalnego nigdy nie wydał. To raczej entuzjasta i popularyzator muzyki bluesowej i blues - rockowej. Dużo poczynił na polu propagowania muzycznego dziedzictwa Tadeusza Nalepy. Chyba nawet organizuje jakiś festiwal jego imienia. Miałem okazję go kiedyś poznać osobiście, choć spotkanie było dość krótkie i niezbyt służące zacieśnieniu znajomości (pogrzeb). Z tego co wiem aktualnie ma inne problemy.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: minstrel » sierpnia 3, 2012, 2:49 pm

Rock-A-Billy, dziękuję za info. Miałem nadzieję na posłuchanie gry na gitarze tego Pana. Czytałem dużo bardzo pozytywnych opinii. Szkoda zatem, że nie zarejestrował niczego w kształcie CD. Na wrocławskim koncercie Mułów kilka chwil z jego harmonijką można było podziwiać. Wskoczył, zagrał, zeskoczył...
minstrel
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: czerwca 18, 2010, 9:25 pm

Re: Krzysztof Dąbała / Dabalski Blues

Postautor: KROPLA72 » lipca 26, 2014, 2:58 pm

.... bardzo smutna wiadomość

Szanowni Państwo,
Krzysztof zmarł dziś w nocy. Wstępnie ustalony termin pogrzebu to środa 30.07.2014 r., godz. 12:00. Uroczystość odbędzie się w Otwocku, w kościele im. W. A Paulo przy ulicy M. Kopernika 1.
Termin zostanie potwierdzony w najbliższy poniedziałek.
KROPLA72
blueslover
blueslover
 
Posty: 417
Rejestracja: czerwca 28, 2012, 2:19 pm
Lokalizacja: mazowsze

Re: Krzysztof Dąbała / Dabalski Blues

Postautor: rocken » lipca 26, 2014, 5:17 pm

[+]

Krzysztof Dąbała na scenie z Gov't Mule.
Obrazek
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości

cron