Łukasz Jemioła - blues nieschematyczny

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Łukasz Jemioła - blues nieschematyczny

Postautor: HarpSlav » listopada 18, 2009, 11:24 pm

Chciałbym zareklamować mojego utalentowanego i utytułowanego przyjaciela, Łukasza Jemiołę, z którym miałem przyjemność występować w Toruniu na Harmonica Bridge w 2008 r.

W tym roku, występując już jako solista, śpiewając i akompaniując sobie na gitarze, zwyciężył na 45. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, a dosłownie kilka dni temu zdobył Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kaberetową OSPA w Ostrołęce.


Blues, szczególnie ten przedwojenny, wywarł bardzo duży wpływ na Łukasza i wciąż jest obecny w jego twórczości, choć niekoniecznie w swojej najczystszej formie. Ale w końcu to forum poświęcone jest Okolicom Bluesa i warto też poświęcić uwagę zjawiskom znajdującym się poza bluesowym mejnstrimem :D

Zapraszam do posłuchania nagrań z przesłuchań konkursowych w Krakowie:

http://www.youtube.com/watch?v=VZ8ce0TQy4U

http://www.youtube.com/watch?v=uYNRcJHvi98

http://www.youtube.com/watch?v=M4Q2ISJnKmw

i krótkiej relacji TV http://ww6.tvp.pl/8979,937197,1.view


Obrazek
Awatar użytkownika
HarpSlav
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1029
Rejestracja: maja 19, 2007, 8:25 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: HarpSlav » listopada 19, 2009, 9:42 am

Jeszcze fragment artykułu o Łukaszu z lubelskiego Dziennika Wschodniego

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090614/KULTURA02/306528400

Niedzielne wieczory w ogródku lubelskiego klubu Cax Mafe to czas śpiewającego gitarzysty Łukasza Jemioły.

Jemioła potrafi poruszająco wykonać starego amerykańskiego bluesa. Umie zabawić imprezowym polskim folklorem miejskim. Stylowo interpretuje nasze standardy rockowe.

Ale w repertuarze pochodzącego z Limanowej artysty są nie tylko cudzesy. Jemioła od czasu do czasu zaskakuje udaną autorską piosenką.

Świetnie śpiewa i znakomicie akompaniuje sobie na gitarze. A do tego jeszcze sam robi niezłą konferansjerkę. Jest w tej chwili najlepszym lubelskim bardem pokolenia studenckiego.

Z festiwalowo-konkursowych wojaży niemal zawsze powraca z laurami. Ma na koncie wygraną na Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia, trzecie miejsce na Poetycko-Muzycznej Bitwie pod Gorlicami w Gorlicach i drugą nagrodę na Wiosennej Giełdzie Piosenki w Siedlcach.

Jest wyjątkowo utalentowanym samoukiem po warsztatowej obróbce Jana Kondraka w ramach Klubu Dobrej Piosenki w Chatce Żaka. Przed szerszą publicznością debiutował na jam sessions w Hadesie przy okazji cyklicznych "Wtorków z bardem”.

Potem były bluesowe dżemy w Grolsch Pubie. Tam zaprzyjaźnił się z Bartkiem Łęczyckim. Najlepszy polski harmonijkarz dwa lata temu zaprosił Jemiołę do wspólnego występu w restauracji Brama.
Awatar użytkownika
HarpSlav
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1029
Rejestracja: maja 19, 2007, 8:25 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Tomiszon » listopada 19, 2009, 11:34 am

Podoba mi się bardzo :) Dobry miks poezji i tradycji bluesowej, tym turnaroundem na końcu pierwszego kawałka jestem kupiony ;)
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: HarpSlav » listopada 19, 2009, 7:22 pm

Myślę, że Łukasz jeszcze szerzej zaprezentuje swoje literackie możliwości w niedalekiej przyszłości. Może po koncercie w Grolschu połączycie/zmierzycie swoje siły na jam session? ;)
Awatar użytkownika
HarpSlav
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1029
Rejestracja: maja 19, 2007, 8:25 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Makaron » listopada 24, 2009, 9:05 am

Super luz ,widać dużą charyzmę ,dwa razy przesłuchałem utwory bardzo mi się podobają , ekstra klasa, dodam że Łukasz Jemioła 4.12.2009 wystąpi w Kraśniku ,,w Cyklicznych spotkaniach z twórczością bardów,, zainicjowanych przez Jacka Kadisa. :P pozdrawiam
"Gdy dziewczyna idzie spać, świat się zmniejsza o piękno jej oczu"
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: olekblues » listopada 27, 2009, 2:37 pm

Tak Sławku, nie uniknołem po wysłuchaniu zaprezentowanych kawałeczków tak jak moi prześwietni przedmówcy, poddabnia sie urokowi chwili które spotkały nie tylko moje uszy ale i oczy. Wszystko wskazuje na to ze nasza scena akustyczna rośnie w zastraszajacym tępie i chwała za to taki jak Łukasz Jemioła (musze koniecznie zapamiętac to nazwisko), z Tomkiem i Markiem juz sie znam, teraz przychodzi kolej na inne znajomości nie wykluczając Twojej osoby.
Pozdrawiam Ciebie i Łukasza. :D
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości

cron