l'Orange Electrique - blues rock z Krakowa

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

l'Orange Electrique - blues rock z Krakowa

Postautor: watsonD » czerwca 22, 2009, 1:26 pm

Witam,
Chciałbym przedstawić zespół w którym udzielam się na gitarze ;]
Już w sumie można było zobaczyć tę nazwę na tym forum, gdzie umieściłem posta w temacie o koncertach, ale teraz bardziej oficjalnie :D

Otóż,

l'Orange Electrique gra muzykę blues rockową, nie ograniczając się zawsze do zwartych form, tylko bardzo często improwizując na scenie, co czasami wiedzie nas w dziwne strony od transowych do zupełnie floydowych klimatów ;]
W składzie znajduje się wokalista prosto z Włoch, który również świetnie gra na harmonijce i jeszcze świetniej wciela się w rolę frontmana pokroju Jamesa Browna ;]
Na gitarze leworęczny hipis w kolorowych, luźnych bluzkach, co przywołuje lata 60-70 ;]
Składu dopełnia sekcja oraz drugi gitarzysta zupełnie znikąd :D (to znaczy gitarzysta).

I ten oto barwny skład jak do tej pory nagrał małą EPkę i zabiera się do aktywnego koncertowania ;] i uprzedzam - na tym nie skończymy, będzie głośno! ;]

Zapraszamy więc do odwiedzin na naszym profilu
myspace.com/lorangeelectrique

oraz zapraszamy na nasze koncerty, na których dzieje się sporo ;]

Pozdrawiam serdecznie!
watsonD
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: lutego 7, 2009, 12:37 pm

Postautor: watsonD » lipca 2, 2009, 9:30 am

Pragnę dodać, że do tej pory udzieliliśmy wywiadu w Radio Kraków w audycji Antoniego Krupy - Muzyczna Kafejka.
Oraz wczoraj dokładnie (01.07.2009) pojawiła się recenzja naszej EP-ki na stronie Małego Leksykonu Wielkich Zespołów Radia Alfa (gdzie też podczas audycji dało się usłyszeć nasz utwór).

Recenzję można przeczytać tutaj.

Pozdrawiam ;)
watsonD
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: lutego 7, 2009, 12:37 pm

Postautor: Tomek Mały Kotyla » sierpnia 11, 2010, 12:36 pm

Muzyka L'Orange Electrique pojawi się 15-go sierpnia w Jazz-rockowej Płytotece
Zapraszam.
Tomek Mały-Cotieux Kotyla
JAZZ-ROCKOWA PŁYTOTEKA niedziela 20:00-22:00
http://radiocentrum.pl/audycje/jazzrockowa_plytoteka/
Awatar użytkownika
Tomek Mały Kotyla
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5708
Rejestracja: stycznia 3, 2007, 9:51 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Big_banana_mickey » lutego 23, 2012, 4:55 pm

Witam,

Odświeżając temat, chciałbym trochę przybliżyć wam co się u nas dzieje.
Zespół przeszedł przetasowania składu obecnie wygląda to tak:
-Paweł "Blues" Czajkowski - gitara
-Michele Cuscito - wokal i harmonijka
-Dominik Klimczak - perkusja
-Mikołaj Spendel - bas

W ubiegłym roku zespół debiutował w tym składzie na festiwalu Rawa Blues, o czym można przeczytać tutaj:
http://bluesonline.pl/index.php/zdjecia ... -2011.html
http://bluesonline.pl/index.php/aktualn ... wideo.html

bieżących informacji można szukać tutaj:
http://www.facebook.com/pages/LOrange-E ... 0514564418

pozdrawiam serdecznie w imieniu swoim i zespołu
Awatar użytkownika
Big_banana_mickey
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: maja 30, 2010, 9:16 pm

Postautor: melomaniak » sierpnia 28, 2012, 12:23 pm

Zespół zagra koncert 31 sierpnia na festiwalu "Solo Życia" w Lublinie na kortach tenisowych stadionu "Lublinianka" przy ul. Leszczyńskiego.
Awatar użytkownika
melomaniak
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 15342
Rejestracja: kwietnia 7, 2008, 4:14 pm
Lokalizacja: Świdnik

Postautor: melomaniak » września 3, 2012, 4:40 pm

Wkrótce w Radiu Świdnik będzie można wysłuchać obszernego wywiadu z zespołem.
Awatar użytkownika
melomaniak
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 15342
Rejestracja: kwietnia 7, 2008, 4:14 pm
Lokalizacja: Świdnik

Postautor: Maniol HIGHWAY » września 6, 2012, 5:27 pm

z pozdrowieniami od zespołu Highway!!!

http://www.youtube.com/watch?v=jARphpnUI7c

:twisted:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: karambol » listopada 10, 2012, 10:25 am

Dotychczas zespół znałem tylko z filmików na YT i jakoś ich muzykę odbierałem bez specjalnego entuzjazmu. Nauczony doświadczeniem wiem, że to co widać i słychać na YT to jedno a jak jest na żywo , na koncercie to drugo (oczywiście dotyczy to wszystkich wykonawców). Znalazło to swoje potwierdzenie w realu bo w końcu miałem okazję posłuchać ich na żywo podczas "Zaduszek Bluesowych". Jedno powiem - cholernie mi się podobało. W ich muzyce pięknie został oddany klimat lat 70-tych. Czasem jakby coś z Free, a czasem jak The Yardbirds na sterydach. Potrafią też zagrać mięsistego bluesiora jak choćby "I'm a man" (zagrali go zresztą dwa razy w różnych aranżacjach). Mają w repertuarze również swoje numery a to jest duży plus. Świetnie wypada Michele jako wokalista a jako harmonijkarz też niczego sobie. Bardzo przyjemnie słucha się gitarzysty Pawła Czajkowskiego (na scenie wyglądał jakby został przeniesiony wehikułem czasu z lat 70-tych). Używał dwóch różnych instrumentów i fajnie było posłuchać jak pięknie różni się ich brzmienie. Kiedy z jednego długiego utworu pomału wyłoniła się TA najsłynniejsza solówka świata z "Whole lotta love" ucieszyłem się jak dziecko a to było preludium do zagrania całego tego klasyka Led Zeppelin. Dali radę i świetnie to zabrzmiało.
O ile na ich koncert szedłem z dużą dawką sceptycyzmu o tyle po koncercie byłem zdecydowanie na "tak".
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Zi M'chel » stycznia 24, 2013, 6:07 pm

Dopiero teraz przeczytalem ten post, dziekuje serdecznie wszystkim za mile slowa i za wsparcie!

-Michele
Zi M'chel
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: lipca 30, 2011, 3:37 pm

Postautor: melomaniak » lutego 6, 2013, 3:56 pm

Awatar użytkownika
melomaniak
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 15342
Rejestracja: kwietnia 7, 2008, 4:14 pm
Lokalizacja: Świdnik

Postautor: melomaniak » lutego 6, 2013, 3:57 pm

KOCHANI!!! Dla was to tylko 2 kliknięcia-a dla nas wielka szansa. Zagłosujcie! Wysyłamy L`ORANGE ELECTRIQUE na trase koncertową z Hard Rock Rising!!!!!!

https://www.facebook.com/events/392503564172775/?ref=22

Hey ludzie!
L'Orange Electrique bierze udział w konkursie Hard Rock Cafe. Pomóżmy im ruszyć w świat. Do zgarnięcia światowa trasa koncertowa. Wystarczy kliknąć na link poniżej, like'nąć HRC, spośród podanych zespołów wybrać L`Orange Electrique i ściągnąć kawałek konkursowy.
Głosujcie! namówcie znajomych, sąsiadów i panią z kiosku. Każdy głos przybliża tym utalentowanym ludziom spełnienie marzeń.

https://www.facebook.com/hardrockcafekr ... 4529573076
Utwór który nas reprezentuje powstał kiedy się nagrał: podczas koncertu
Awatar użytkownika
melomaniak
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 15342
Rejestracja: kwietnia 7, 2008, 4:14 pm
Lokalizacja: Świdnik


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości