Bożena Mazur

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Postautor: Idee Fixe » sierpnia 6, 2013, 11:28 am

Hm... a to ciekawe. Często to ja mam ostro krytyczne nastawienie i zjeżdżam takie rzeczy z góry na dół, a w tym przypadku coś mnie urzekło. Może uroda pani Bożenki ;)?
Jestem z pokolenia SW, z Rysiem widywałem się na zlotach w Częstochowie, przyśpiewywał nam przy ognisku (a był już Wielkim Rysiem).
Moja żona (fanka Rysia) stwierdziła z uśmiechem, że ta interpretacja to profanacja, ale ładna profanacja :).
Hm.. słucham już któryś raz z rzędu i wciąż mi się podoba. Jakoś kurde nie czuję tej profanacji, choć jest to bardzo lubiana przeze mnie muza mojej młodości.
Nie porównywałbym tego nijak do badziewia, które odstawił Sojka w kwestii Niemena! Sojka był dobry, a wręcz genialnie rewelacyjny, w latach 1979-86, prawdziwie czarny głos! Potem z roku na roku było coraz gorzej, maniera go zaczęła zżerać, pierdzielona szkółka dżezowa zrobiła swoje i koleś zupełnie stracił tę czarną ikrę :(.
Tutaj czuję autentyczność i świetny feeling. Moim zdaniem muzycznie Bożena wychwyciła istotę tego utworu idealnie!
A co do tekstu... ? hm... .?
Pamiętam b. dobrze stan wojenny i uważam, że to co mamy teraz, tę zajebistą "zieloną wyspę" zarządzaną przez zgraję gangsterów i idiotów, to jest o wiele gorsze od tamtego czasu. IMO właśnie w taki sposób należy śpiewać o tamtym czasie, gdy naród był w jedności, śpiewać ze słodką tęsknotą!
Ostatnio zmieniony sierpnia 6, 2013, 5:35 pm przez Idee Fixe, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: rocken » sierpnia 6, 2013, 12:45 pm

Idee Fixe pisze:[...]Może uroda pani Marzenki ;)?
[...]
Tutaj czuję autentyczność i świetny feeling. Moim zdaniem muzycznie Marzena wychwyciła istotę tego utworu idealnie!
[...]

A gdzie można posłuchać wykonania tego utworu przez Marzenkę? 8)

ps. Tak po za tym warto podawać prawdziwy tytuł wykonywanego utworu.
Choć coraz mniej to dziwi, bo jakiś czas temu widziałem w TVP podpis przy innym utworze Dżemu "W życiu piękne są tylko chwile".
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Bożena Mazur » sierpnia 6, 2013, 1:08 pm

Sprawdzę to, racja, chyba internet mnie zmylił. Poprawię, pozdrawiam ! :)
Awatar użytkownika
Bożena Mazur
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 957
Rejestracja: marca 2, 2007, 7:59 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postautor: Bożena Mazur » sierpnia 6, 2013, 1:17 pm

Mimo iż jestem osobą, która na koncerty Dżemu chodziła tylko w brzuchu mamy to jestem, jak wielu, z Was mocno związana z tym zespołem, którym 10 lat temu bardzo mocno się fascynowałam. Ten utwór to jest jedyny mój sentymentalny powrót do tego okresu w moim życiu, kiedy wszystko było czarno-białe; teraz już więcej szarości odnajduję i może mniej radykalna jestem stąd ta SŁODKA TĘSKNOTA, o której pisał Idee Fixe. Myślę, że to jest dokładnie to uczucie, które chciałam przekazać, fajnie, że bez podpowiedzi ktoś to odczytał :) Tyle od mnie. Bożenka, nie Marzenka :)
Awatar użytkownika
Bożena Mazur
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 957
Rejestracja: marca 2, 2007, 7:59 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postautor: Idee Fixe » sierpnia 6, 2013, 2:05 pm

Popiołem głowę sypię i plackiem leżąc proszę o wybaczenie :oops:
Może to z powodu upału, może to starość, a może tęsknota za wokalistką z naszej kapeli (Marzenką) obecnie przebywającą nad Adriatykiem, a może gra liter (pierwsze dwie litery nazwiska to "Ma"). Tak czy śmiak - przepraszam za tak paskudne przejęzyczenie się.
Co do tytułu, to może faktycznie warto zmienić na jutrupach, bo się formaliści będą czepiać :)

A tak poza tym - tak trzymać Bożenko Mazur! :)
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: Bożena Mazur » sierpnia 7, 2013, 10:15 pm

Hehe Nic się nie stało, dziękuję i pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
Bożena Mazur
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 957
Rejestracja: marca 2, 2007, 7:59 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postautor: Bożena Mazur » sierpnia 22, 2013, 11:11 pm

http://bozenamazur.wrzuta.pl/audio/9iZJ ... rio_-_tone Po lunatykach zapraszam na "Tonę" Maryli Rodowicz :) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Bożena Mazur
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 957
Rejestracja: marca 2, 2007, 7:59 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postautor: Dziadek Władek » sierpnia 23, 2013, 12:13 pm

Bożenko, te Twoje "kołyszące" interpretacje niesamowicie mnie kręcą :)
Mam nadzieję, że niedługo płyta Waszego trio się pojawi - bo ja już na nią czekam! :D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Idee Fixe » sierpnia 23, 2013, 6:11 pm

Znów pozwolę sobie, BOŻENKO, na mały komentarzyk.
Do dupy!
Znaczy się dobór piosnki do dupy.. :(
Po świetnych Lunatykach ta piosnka to jakieś niemrawe nieporozumienie!!!
Kurde, czy te polskie pioseneczki muszą być takie rozlazłe i wydumane?! :twisted:
Sory, ale to brzmi jak jakaś nudna poezja śpiewana lub piosnka sflaczało-aktorska, jakaś pierdzielona FAMA lub inny gniot!
Z takim głosem i feelingiem powinnaś celować w coś bardziej bluesowego!
A fe.. a fuj.. błeee...

Zaznaczyć jednak pragnę, że Lunatycy twojej wersji są świetni!

PS
No i ta smętnie i nijako popiskująca trompka.. ech.. :(
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: Dziadek Władek » sierpnia 23, 2013, 6:19 pm

Idee Fixe pisze:[...]
Sory, ale to brzmi jak jakaś nudna poezja śpiewana lub piosnka sflaczało-aktorska, jakaś pierdzielona FAMA lub inny gniot!
[...]

No patrz... jak dla mnie, to same zalety wyliczasz :D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości