redaktor Draheim...!!!

"Głosem Bluesa" - prowadzi Przemek Draheim. Słuchajcie w każdy piątek o godzinie 22:00 - 24:00 za pośrednictwem strony toruńskiego Radia Sfera: http://www.sfera.umk.pl

Moderator: mods

redaktor Draheim...!!!

Postautor: Mario 1985 » stycznia 6, 2009, 4:16 pm

Witam!
Przeglądałem sobie ostatnio zakładkę pana Draheima i natrafiłem na taki fragment z 29 listopada:

Przemek Draheim pisze:
WojtekU pisze:Szkoda, bo zabrałbym sobie audycje do pracy na mp3 playerze :cry:

(oczywiście analogowo się da, tylko to trochę kłopotliwe...)


Oczywiscie, wszystko sie da, pytanie tylko, czy to jest fair? Idea archiwum jest taka zeby sluchacze mogli sluchac audycji w dogodnej dla siebie porze - to dla niektorych duze ulatwienie i wygoda. Ale na tym koniec. Jesli komus jakas piosenka czy plyta podoba sie szczegolnie powinien ja kupic, a nie posilkowac sie sciagnieta na dysk empetrojka.

To oczywiscie nie jest uwaga personalna Wojtku, chodzi o zasade. Muzycy zyja z tego, ze fani chodza na koncerty i kupuja plyty. Warto byc wobec nich fair.


Ponieważ pewna praktyka pana D. nie należy do etycznie świetnych, taki obłudny tekst nieźle mnie wnerwił.
Pan Draheim od długiego czasu jest zwykłym redaktorem-oszustem i to jest skandal, że do tej pory wszyscy są cicho. O co chodzi już tłumaczę.
Weźmy tekst ze strony pana D., bo to tu jest stek kłamstw, które sugerują jakim to wielkim redaktorem jest ten pan.

My name is Przemek Draheim. I am the host of a two-hour blues and gospel show on Radio Sfera — www.sfera.umk.pl — in Torun (Poland), the home of the annual two-day Torun Blues Meeting and the three-day Bydgoszcz Torun Harmonica Bridge. My radio show is titled „Glosem Bluesa” („The Voice of the Blues”) and it airs every Friday night at 10 p.m. The show is also broadcast on the Internet — older shows are available in the archive section.

To wszystko wiemy, ale słówko "also" sugeruje jakoby radio było tradycyjne, a także internetowe, choć wiemy, że jest to tylko internetowa rozgłośnia (w wersji polskiej słówka „również” nie ma). Dalej:

In addition, I host another blues and gospel show on Radio Plus 92,8 FM in Torun (Poland), called Z Bluesem na Ty; („Blues 4 U”).

To już jest zupełnie świadome kłamstwo. Był kiedyś taki program w radiu Brawo, ale to było w 2005 roku. I co, pan redaktor zapomniał zaktualizować stronę? Nie, zmienił nawet na Radio Plus. Szkoda że nie podał linku do strony, ale jeszcze by ktoś kliknął i dowiedział się, że tam nigdy taka audycja nie istniała. I nie mogła, bo w tym radiu nigdy nie było audycji autorskich.
Możecie zapytać:
Radio Plus Toruń
ul.Prosta 8
87-100 Toruń

Telefon antena:

0 56 65 53 355

Telefon reklama:

0 56 65 70 077

e-mail: torun@plusradio.pl


Częstotliwość - 92,8 MHz
Po co te kłamstwa zapytałem sam siebie? Na pewno żeby komuś wmówić "jak wielkim gościem w bluesie jestem". Ale nie tylko, wyjaśnienie poniżej.
Being a member of The Blues Foundation I am also a proud contributor to the „Living Blues” magazine's radio charts — a prestigious roots music radio report that is published in every issue of this world-famous American magazine. - pogrubienie (bo to ważne) w oryginale
Żeby "dumnie" być na liście Living Bluesa, program musi być nadawany tradycyjnie, na jakiejś częstotliwości, audycje internetowe nie są brane pod uwagę. No i mamy odpowiedź, po co bajer o audycji w Plusie. Stera nie może być w living bluesie.

My articles about music and CD reviews have appeared in various Polish magazines devoted to culture in general and blues in particular. These include the most important on-line magazine about Polish blues, Blues.PL.

Wątpię, czy blues.pl jest teraz najważniejszy, a nawet jakby był, to tam w ogóle nie ma żadnych artykułów, tylko wrzucane newsy.

Jeśli jakiś człowiek sobie info o panu PD przeczyta, to pomyśli że to jakiś superredaktor, Wojciech Mann np. A nawet jak patrzę na te zakładkę, to widac, że jest to najmniej popularna audycja. Ale to pana D. nie obchodzi, na myspace napisał o audycji: The best blues radio show you have ever heard. http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =186760542 Jaja.

Cóż, ma swoje źródła i powody, by kłamać.
Myślałem, że to po prostu megalomania i nachalna autopromocja, ale chyba chodzi nie tylko o to. Pan D. puszcza tylko nowości i na ogół mniej znanych artystów. Dlaczego? Bo prosi ich o przysłanie płytek, wspierając się tym samym info, co na stronie. Zrozumiałem to, gdy znalazłem jego teksty w necie. Np. do gościa Westside Andego (http://www.westsideandy.com/guestbook.aspx ) napisał -

I will keep you up to date with my playlists and Living Blues reports. Thank you again Andy for the music you`ve sent me! I hope all is well with you. Best wishes, Przemek Draheim phone: 48 609 97 35 29 website: www.blues.pl/draheim e-mail: draheim@blues.pl
- pewnie taki raport to wielka rzecz i biedny muzyk myśli, że PD baardzo mu pomaga. A tymczasem ile osób usłyszało płytę, 30? jak często mieli okazję? Raz?
A tak wygląda typowe zapytanie hurtowo wysyłane do artystów, które dumna kolejna ofiara Mikael Santana, wrzucił na stronę, uwaga - 30 kwietnia 2007, czyli ze dwa lata po ostatniej nieinternetowej audycji  http://www.mikesantana.com/guestbook.html

Hi Mikael,

My name is Przemek Draheim. I host two blues radio shows and I cooperate with American Living Blues' Radio Charts. You will find more about me on my website: www.blues.pl/draheim

I found your website while browsing the web. I listened to samples of your music and I like it a lot! I would love to present your music in my shows. Are you interested in that?

Please, let me know. Best wishes,
Przemek Draheim


Inny tekst, gdzie wymienia profil myspace założony w maju 2007
http://www.freyja.com.au/guestbook/index.php

Dear FREYjA,
My name is Przemek Draheim. I am a blues radio DJ from Poland. I sent you a message using your myspace profile but your management told me to try to reach you through this guestbook while you are recording. I host two blues radio shows and I cooperate with American Living BluesRadio Charts.

I found your profile while browsing myspace. I listened to samples of your music and I like it a lot - you have a beautiful, seductive voice! I would love to present your music in my shows and tell my listeners more about you. Are you interested in that?

Please, let me know. Best wishes,
Przemek Draheim


Niezły bajer co? Dziewuchy, uważajcie ;) Kooperuje z living blues... niezła kooperacja...


A tak w ogóle to sprawa jest całkiem fajna. Jak nie macie kasy, by uczciwie ściągnąć płytę, to zróbcie sobie stronkę z fikcyjnym programem, jak macie fart, to załapcie się na jakiś program internetowy, a potem płytki same płyną. Jak się znudzą można sprzedać. Pan D. nawet na forum kiedyś to ogłaszał. Ile na tym zaoszczędził w ciągu paru lat? Parę tysięcy?

Żal mi tylko tych oszukanych muzyków, którzy karmieni są żałosnymi nadziejami i wyrazami wdzięczności od których roi się w necie np.:

As always I’ll be happy to spin your stuff in my shows.

Thank you again Elam for the music you've sent me! Let us stay in touch.

Best wishes,
Przemek Draheim
(tak, tak panie Elam odezwe się jak pan wyda nowa płytę. Zagram w swoich shows (jak obiecująco brzmi ta liczba mnoga), nawet setki razy, jak wszystkich. :twisted:

Ciekawe kto bedzie oszukany w nastepny piatek.
Czy to jest fair panie Draheim? Gratuluje k... zasad!!!

Z bluesowym pozdrowieniem Mario
Mario 1985
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: stycznia 5, 2009, 9:48 pm

Postautor: Selphie » stycznia 6, 2009, 8:33 pm

Chwila... bez przesady. Nie wnikam w to, czy na stronach Pana Draheima są prawdziwe czy nie informacje, ale fakt, że prowadzi audycję bluesową nie jest kłamstwem. A wydaje mi się, że w przypadku redaktorów rozsyłanie próśb o materiały muzyczne do wykonawców (zwłaszcza słabo znanych i niedostępnych w Polsce) jest praktyką naturalną. Z kolei dzielenie się tymi materiałami przez muzyków jest również codziennością. I myślę, że żaden z nich nie wiąże z tym nadziei na podbicie świata. Jasnym jest, że w obliczu morza muzyki jakie ma przed sobą prowadzący audycję nie jest w stanie zagrać nawet 2 razy całości jakiejś płyty. I dobrze, że tego nie robi. Za to posiadanie przez niego dużej płytoteki plusuje w aktualnych, przeszłych i wszystkich przyszłych programach jakie tworzy. W końcu nie kolekcjonuje tego tylko dla siebie!

Nie wiem czym jest Living BluesRadio Chart i uważam, że nieładnie jest kłamać o ilości prowadzonych przez siebie programów, o ile jest to prawda. Uważam jednak, że nie o wszystkim należy pisać tonem taniej sensacji. Drogi Mario, czymś musiał Ci Pan Draheim zajść za skórę, że tak pięknie mu się odwdzięczasz. Ale to wasza sprawa.
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Postautor: Michał » stycznia 6, 2009, 11:04 pm

Po co takie "bzdety" wypisujesz na forum. Jeśli według Ciebie Przemek Draheim naciąga regulamin Livin Blues to prosta piłka napisz do nich, niech oni się tym fantem martwią nie Ty, ani forumowicze, co możemy ?? nie możemy zabronić Przemkowi .... nawet jeśli tego chcemy.

Jeśli uznajesz, że Przemek wykorzystuje muzyków, to nie wiem zgłoś to do sądu, ale człowieku, co nas to możne obchodzić - gra zawodową muzykę i tyle. Ale taka jest rola dziennikarza muzycznego, szukać nieznanych wykonawców, prezentować ich w radiu. Człowieku, gwarantuje że Przemek za płytę CD nie obiecuje złotych gór, bo nikt tego muzykom obiecać nie może, a jak obiecuje, to nie znam idiotę co da się na to nabrać !. Jest to już dobra wola zespołu, wyśle albo nie.

W Radiu PiK - Przemek ma swoja audycje autorską !


A tak na marginesie ja jestem Michał Orłowski, a Ty ?? wybacz, ale Mario 1985 nic mi nie mówi ... a szkoda :(



czemu nikt nie ma odwagi powiedzieć prosto w oczy, całej prawdy, szczerze, ale szuka domysłów, wypisuje "dziwactwa" na forum, szuka podtekstów. Czemu nikt nie umie podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem, tylko bezsensownych nicków jak Mario 1985 Mario 1986, Mario 1987 etc ... ludzi jak oskarżacie innych, to miejcie czelność podpisać się własnym nazwiskiem, no chyba że się go wstydzicie !
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Przemek Draheim » stycznia 7, 2009, 12:27 am

...
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2009, 9:02 am przez Przemek Draheim, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Przemek Draheim
blueslover
blueslover
 
Posty: 688
Rejestracja: maja 20, 2004, 12:34 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: Darek Grodziński » stycznia 7, 2009, 10:15 am

ale sensacja! Prokurator powinien sie tym zajac! albo sejmowa komisja sledcza! a tak serio:

NIE MA Z KIM DYSKUTOWAC BO BRZYDZE SIE ANONIMAMI!!!! ROWNIE DOBRZE MOGLES ZAMIAST JAKIS "MARIO" PRZYJAC KRYPTONIM "KETMAN"!!! JA SIE TYM BRZYDZE!!! MASZ COS? PODPISZ SIE IMIENIEM I NAZWISKIEM!! PRAWDZIMYM!!! WSTAW AVATARA - REAL FOTO! NAWET CALEGO POSTU NIE PRZECZYTALEM!!! OBRZUCIC GOWNEM KOGOS JEST PROSTO I LATWO!!! ile razy potem okazuje sie ze nie slusznie... tym bardziej ze wprost widac ze hiperbolizujesz i podkrecasz fakty aby wjechac nam na emocje....

Ja sie nazywam Darek Grodzinski...
Darek Grodziński
 

tematu już nie ma

Postautor: Wiesław Chmielewski » stycznia 7, 2009, 2:01 pm

mam dość pyskówek..
Nie uwolnisz się od siebie zmieniając miejsce zamieszkania- Ernest Hemingway

Wieczór Bluesowy - środa 20’10
Radio Sochaczew * słuchaj
Awatar użytkownika
Wiesław Chmielewski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2033
Rejestracja: listopada 11, 2008, 2:36 pm
Lokalizacja: sochaczew

Postautor: kora » stycznia 7, 2009, 3:51 pm

....
Ostatnio zmieniony stycznia 7, 2009, 5:11 pm przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » stycznia 7, 2009, 5:04 pm

Zazwyczaj nie wdaję się w takie dyskusje. Nie zamierzałem tego robić i teraz, a piszę tylko dlatego, że P. Draheim, zamiast odpowiedzieć autorowi listu, który zapoczątkował tę dyskusję, i rzeczowo odeprzeć konkretne zarzuty, wolał zaatakować niesprecyzowane, ale potencjalnie szerokie grono redaktorów muzycznych:
Przemek Draheim pisze:Zaręczam, że gdyby Mario1985 miał ochotę napisać podobne słowa na temat innych autorów audycji mających swoje miejsce na forum, nie miałby z tym problemu. Nie raz bowiem trafiały do mnie z zagranicy listy zawierające kopie maili polskich redaktorów, bardziej i mniej znanych, starszych i młodszych stażem, proponujących nawiązanie z nimi współpracy. Nie wkleiłem ich na forum z ciętym komentarzem, bo uważam, ze nie ma do tego powodu.


Poczułem się wyżej cytowanym stwierdzeniem "wywołany do tablicy".

Oświadczam, że praktyk mających na celu zdobywanie płyt do których przyznaje się P. Draheim nigdy nie stosowałem. Na swoją pozycję radiowca oraz twórcy i redaktora naczelnego Kwartalnika TWÓJ BLUES pracowałem wiele lat, w ciągu których, DROGĄ KUPNA, zgromadziłem płytotekę i muzyczną bibliotekę, które do dziś służą mi w propagowaniu bluesa. Od kilku lat mniej płyt kupuję, bo wydawcy i muzycy Z WŁASNEJ WOLI przysyłają je do redakcji, w celu zrecenzowania w TB i prezentacji w moich audycjach radiowych.

Ponieważ jestem jednym z trzech Polaków współtworzących Blues Radio Charts w magazynie Living Blues, czuję się w obowiązku poinformować wszystkich (a szczególnie tych, którzy stwierdzając Nie wiem czym jest Living Blues Radio Chart jednak zabierali na ten temat głos), jaka jest procedura osiągnięcia statusu rozgłośni/redaktora współpracującego z tą listą:
Trzeba przedstawić dokumenty radia poświadczające, że nadaje ono nie tylko internetowo, ale ma legalnie przyznaną częstotliwość (koncesję). Trzeba też podać moc nadajników, mapy zasięgu etc. Toruńskie radio Sfera może być słuchane na dwa sposoby: przez internet, albo... przez mieszkańców toruńskich akademików (informacja ta pochodzi z oficjalnej strony radia: Słychać nas przede wszystkim w toruńskich akademikach, bo tylko tam wisi "wysokiej klasy" sprzęt audio. Jesienią 2001 roku dołączyły do nas miliardy potencjalnych słuchaczy, którzy mogą spotkać się pod adresem www.sfera.umk.pl) Tak więc, jedyne radio w którym P. Draheim miał w ostatnich latach program nie spełnia warunków Living Bluesa. Zapewne dlatego woli się P. Draheim podpierać fikcyjną współpracą z radiem Plus (informację, że jest fikcyjna, uzyskałem dziś od pracownika tegoż radia). W swoim liście P. Draheim w ogóle tej sprawy nie wyjaśnia, a raczej ją zaciemnia. Pisząc

Przemek Draheim pisze:w tym temacie nie mam do powiedzenia nic wiecej

ma nadzieję uciąć dyskusję, ale to nie załatwia sprawy. Nie jest też argumentem audycja w radiu PiK, bo P. Draheim dopiero zaczyna współpracować z tą rozgłośnią, a swe typy do listy Living Bluesa wysyła od wielu lat.

Skoro już temat P. Draheima został tu poruszony, a ja zostałem przez niego samego zmuszony do głosu, dodam tylko, że niejednokrotnie zdarzało się, że teksty pisane przez redację TB OnLine były później słowo w słowo kopiowane przez P. Draheima i podawane na administrowanej przez niego stronie JAKO WŁASNE (czyli bez podania źródła).

Z poważaniem,
Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » stycznia 7, 2009, 5:20 pm

nie znam osobiście pana Draheima, nie słuchałem nigdy jego audycji, ale głos pana Andrzeja Matysika traktuję bardzo poważnie. no to mamy niezłą aferę/nagonkę/sensację... nie wiem jak to nazwać. pozdrawiam

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Przemek Draheim » stycznia 7, 2009, 5:30 pm

...
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2009, 9:02 am przez Przemek Draheim, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Przemek Draheim
blueslover
blueslover
 
Posty: 688
Rejestracja: maja 20, 2004, 12:34 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » stycznia 7, 2009, 5:39 pm

Przemek Draheim pisze:Reszte listu pozostawie bez komentarza. Z Andrzejem Matysikiem laczyla mnie wspolpraca, kotra sie skonczyla. Kazdy z nas ma swoje racje i wlasne zdanie na swoj temat. Nie uwazam, zeby bylo zasadnym prowadzenie takich publicznych polemik.


Sprawa nadal nie jest zakończona, bo, ani w liście, ani kiedy do mnie dzwoniłeś natychmiast po ukazaniu się mojego postu, nie odniosłeś się do przedstawionych faktów.

Nie mieszaj do tego naszej współpracy, którą zakończyliśmy polubownie na Twoje życzenie.

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Przemek Draheim » stycznia 7, 2009, 5:42 pm

...
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2009, 9:07 am przez Przemek Draheim, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Przemek Draheim
blueslover
blueslover
 
Posty: 688
Rejestracja: maja 20, 2004, 12:34 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: Sław » stycznia 7, 2009, 11:03 pm

Witam!
Niechętnie odzywam się w tym temacie, ale podobnie jak Andrzej poczułem, że mnie dotyczy nawet jeśli w czasie przeszłym.
Przemek Draheim pisze:Zareczam, ze gdyby Mario1985 mial ochote napisac podobne slowa na temat innych autorow audycji majacych swoje miejsce na forum, nie mial by z tym problemu. Nie raz bowiem trafialy do mnie z zagranicy listy zawierajace kopie maili polskich redaktorow, bardziej i mniej znanych, starszych i mlodszych stazem, proponujacych nawiazanie z nimi wspolpracy. Nie wkleilem ich na forum z cietym komentarzem, bo uwazam, ze nie ma do tego powodu.

Nie raz zdarzylo sie, ze do moich wspolpracownikow – czy to redakcji radia, czy to wytworni plytowej – kierowane byly maile osob, ktore przekonywaly, ze „tego programu nikt nie slucha”, ze „ten program jest slaby, bo moj jest lepszy i to ze mna warto nawiazac wspolprace a nie z Panem Draheimem”. Czy inne osoby zajmujace sie prezentowaniem bluesa w radiu lub na lamach pism czy portali internetowych z podobnymi sytuacjami sie spotkaly, nie wiem.


Rozumiem, że nie chciałeś nikogo urazić, ale chyba wyszło jak wyszło. Wygląda to przerażąco. Czyli że np. ja wysyłałem do artysty list i pisałem tam rzeczy, które jakiś Mario mógłby opisać na forum z tytułem "fake"? Chyba tak, skoro też mógłbyś napisać "cięte komentarze". Chciałbym się dowiedzieć, czego mogłyby dotyczyć - języka owych redaktorów, stylu, zasięgu medialnego, wiedzy merytorycznej? O kurcze! :shock:

Z drugiego fragmentu wynika, że ktoś (jedna maniakalna osoba czy wiele?) z redaktorów czasem cię szkaluje. Liczba takich osób jest dość ograniczona, co rzuca cień na każdego z nas. Tutaj to każdy może być anonimem, ale do wykonawcy czy wytwórni nie może napisać byle kto
Przemek Draheim pisze:"bo moj jest lepszy i to ze mna warto nawiazac wspolprace a nie z Panem Draheimem"
tylko jakiś redaktor, który podaje imie i nazwisko. Czy tak było, czy koloryzujesz? Nie oczekuję dyskusji, ale uważam, że powinieneś to wyjaśnić, bo tak to wygląda, że wśród nas jest jakaś czarna owca i na dobrą sprawę każdy może nią być. Twoja odpowiedź Andrzejowi nic nie wyjaśnia poza pozytywnymi intencjami, w co wierzę.
Ciekawi mnie też, kogo dotyczyły pytania zadawane ci przez wydawców, czy również mnie, bo też do niektórych artystów wysyłałem zapytania, a może pytanie szło do ciebie. :roll:

Nie wiem, po co ów Mario 1985 pisał tak długi wykład, skoro wystarczyło jedno proste pytanie:

Od kiedy do kiedy w Radio Plus była nadawana twoja audycja? - i tu jest potrzebna odpowiedź a nie retoryka, która rozciąga odpowiedzialność na wszystkich.

Pozdrawiam Sławek
ps. No i gdzie jest ojciec redaktor ze swoim autorytetem :wink:
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 7, 2009, 11:48 pm

Sławek Turkowski pisze:ps. No i gdzie jest ojciec redaktor ze swoim autorytetem :wink:


Jeżeli to o mnie chodzi :D , nie ukrywam ze troszkę zabolało, bo wypowiedż Przemka, odnosiła się do redaktorów prowadzących swoje programy, albo inaczej, będących obecnymi ze swoimi audycjami tu na forum.
Nie są mi znane takie praktyki. Płyty które otrzymuję, to krązki z naszego podwórka i prawie każde takie wydawnictwo, ma zawsze swoją premierę w "Okolicach Bluesa".
Posiadam własne zbiory. Ale od czasów zamierzchłych (lat 16) współpracuję z człowiekiem który jest cichym współtwórcą Okolic Bluesa Zbyszkiem Walczakiem, a jego zbiory to ocean nutek, z nieomylnym wyszukiwaniem nieznanych perełek. Pożyczam także krążki od pasjonatów w moim mieście, otrzymuję od forumowiczów a także radiosłuchaczy.
Tak! Był kontakt z Tommy'm Castro, ale tylko po to, aby był obecny na forum podczas mojej audycji , w której grałem jego płytę koncertową.
Cieszę się że Przemek przeprosił wszystkich autorów audycji z forum blues.com.pl i teraz boli dużo mniej...
Może po prostu trzeba nam więcej skromności w kreowaniu własnej osoby!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Brian » stycznia 8, 2009, 7:05 am

??????????????

Nic z tego nie rozumiem.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego tajemniczy Mario1985 zakłada konto i pisze w taki sposób jakby na tym forum był od zawsze :shock:

Nicka Mario1985 proszę nie kojarzyć ze mną ( pomimo, że na na drugie imię mam Marian) :D


Pozdrawiam i proponuję zakończyc sprawę.
Marek Wasek
-----------------------------------
Freedom with us
Awatar użytkownika
Brian
bluesman
bluesman
 
Posty: 348
Rejestracja: maja 3, 2006, 3:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tasurinczi » stycznia 8, 2009, 9:24 am

Brian pisze:Nicka Mario1985 proszę nie kojarzyć ze mną ( pomimo, że na na drugie imię mam Marian) :D

Ja mam jeszcze gorzej ;) Nie dość że na imię Mariusz, to jeszcze z 1985 roku jestem :P
Rock n' roll, babe :)
Awatar użytkownika
Tasurinczi
blueslover
blueslover
 
Posty: 718
Rejestracja: stycznia 16, 2006, 12:25 am
Lokalizacja: Bytom

Postautor: lauderdale » stycznia 8, 2009, 10:20 am

...
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2009, 9:40 am przez lauderdale, łącznie zmieniany 1 raz
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Sław » stycznia 8, 2009, 1:02 pm

Lauderdale
Jeśli babska, to chyba gadatliwość, bo nasmarowałeś dużo, a pytania zadajesz tak, że widać, że znasz jedyną słuszną odpowiedź. Może jak facet - napisz, co myślisz, he.
Aha, i tą trzecią osobą od LB jestem ja, więc pewnie jestem w drugiej kolejności głównym podejrzanym.

I przedstaw się ;)

Marku, ja też nie wszystko w tym rozumiem, ale skoro ty NIC nie rozumiesz, to mi ulżyło :P

Andrzeju, a kto jak ty mógłby być ojcem redaktorem. :mrgreen:
Pozdrawiam Sław
ps. I po raz kolejny wyszło, że to ja jestem draniem. :roll:
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: lauderdale » stycznia 8, 2009, 1:58 pm

...
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2009, 9:40 am przez lauderdale, łącznie zmieniany 1 raz
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Sław » stycznia 8, 2009, 2:34 pm

lauderdale pisze:Slawek, nie wiem czy wypelnilem definicje pojecia facet :) :) :)


Nie mam definicji pod ręką, by sprawdzić, ale tak odpowiadam z pamięci - wypełniłeś. :P

Motyw zemsty jest dość oczywisty, ale nie chcę wchodzić ani w rolę detektywa, ani psychologa.

Pozdrawiam Sławek
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: Przemek Draheim » stycznia 8, 2009, 2:46 pm

...
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2009, 9:03 am przez Przemek Draheim, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Przemek Draheim
blueslover
blueslover
 
Posty: 688
Rejestracja: maja 20, 2004, 12:34 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » stycznia 8, 2009, 2:52 pm

Witajcie..

KURNA.. to i ja sie odezwę..

Przez 16 lat mojej dziennikarsko-pasjonackiej działalnosci nawiązałem setki kontaktów.
na nikogo się nigdy nie powoływałem...
Od czasu Radia Jarocin moja działalność / że tak ją nazwę / przybrała większe formy.
Oczywiście zacząłem po 4 latach funkcjonowania Ja Radio Jarocin szukać kontaktów i dostepu do płyt które trudno było wtedy zdobyc nawet w Europie. A dziś???
Ta machina działa juz sama..
Nie proszę już o płyty . Zainteresowani przysyłają mi je sami , z własnej dobrej woli. Managementy przesyłają sobie mój adres i kontakt i ślą płyty , dvd etc...To są w dużej części dobre, wręcz przyjacielskie już kontakty. Otrzymuje płyty często długo przed premierą.
Ale to sa lata mojej pracy..moich wyrzeczeń etc...

Tu i ówdzie pojawiały sie nazwiska polskie. Nie dziennikarskie. Ot facet z Łodzi sobie wymyśił że napisze do Stefani / żony Warrena / że jest redaktorem - wydawca etc...i chce promowac zespół w Polsce w zamian za przysyłane płyty. Oczywiście ten email trafił najpierw do mnie...
...................................................................................
Wszystkie moje noty z Twój Blues / recenzje , Magia Białego Południa/ , Metal Hammera tłumaczone przez Martę ,wyrażnie są oznaczone tj Nazwa pisma , numer , rok , strona etc
Nigdy nie przytoczyłem pracy kogokolwiek innego. Mam szczery zamiar powrócic do Twój Blues. Rozmawiałem z Red. Naczelnym. Zresztą współpracowało nam sie dobrze/ no prawie - bo z moją dyscyplina pisarską nie jest najlepiej/
................................................................

Najgorsze jest jednak to ze rózni bezimmieni / nie dziennikarze / powołują sie na mnie lub innych redaktorów czy agencje koncertowe , próbując załatwiać swe prywaty.


Juz wtedy ostrzegałem że jesli jeszcze raz ktos powoła sie na Tangerine lub moja osobe - oddaje sprawe do sądu.
......................................................................

Coż...zaczynałem tak jak Przemek. Od nawiązania kontaktu.To rozumiem.
Ale powinienes Przemku wyjasnic te wszystkie niedomówienia.. Tak aby wszystko wróciło do normy.
Pozdrawiam serdecznie życząc spokoju

Ps. tak na marginesie

Wczoraj przysłal mi swój najnowszy album JIMMY HERRING / JAZZ IS DEAD , WIDESPREAD PANIC ETC/

Nie prosiłem o to....tym większa moja radośc.
Wysłanie płyt zaanonsowali mi równiez Derek Trucks , Brian Buckley czy Rainsinhead...oj wielu innych

Pisze to po to nie aby sie chwalic ale po to byście zrozumieli mechanizm takiego działania...
Ktos musi nawiązac kontakt a od artysty zalezy czy zechce korenspondować...
A swoja droga zawsze wysyłam playlisty do zainteresowanych...
Oczywiście namiary na radio , audycję etc
pozdrawiam raz jeszcze
:D :D :D :D :D

ach i jeszcze jedno..
wysyłam i wysyłalem do Stanów płyty polskich artystów...
ZDROWA WODA , DZEM , SEVEN B , LESZEK CICHOŃSKI , HIGHWAY , OSŁY ni i wiele innych...
Michael Buffalo Smith, administrator GRITZ pisal mi jakies 2 lata temu że przed kolejnym benefitem w rocznice smierci Skynyrd z głosników leciała tylko i wyłacznie polska muzyka..Ludzie byli zachwyceni....
To równiez jedna z tych wiekszych radości...
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » stycznia 8, 2009, 4:58 pm

Informację o tym, że P.Draheim nie pracował w radiu Plus mamy od pana Mateusza Pejasa, do którego skierował nas sekretariat Radia na prośbę o kontakt z osobą odpowiedzialną za dział personalny i informacje o referencjach dziennikarzy. Na stronie goldenline.pl Mateusz Pejas podaje się w swoim CV jako Lokalny Szef Programu Radio Plus Toruń, Bydgoszcz, Gniezno dpowiedzialny za jakość programu lokalnego oraz koordynacja pracy dziennikarzy i DJów w 3 stacjach sieci. To od niego usłyszeliśmy, że P.Draheim nigdy w Radiu Plus nie pracował.
Ponownie skontaktowałem się z Radiem Plus dzisiaj, już osobiście, próbując skontaktować się z T.Żyśko - Dyrektorem Anteny. Rozmawiałem z p. Adamem Królikowskim, który oświadczył, że p.Tomasz Żyśko, w Radiu Plus już nie pracuje juz od pewnego czasu, chociaż, jak wszyscy widzimy, na powyższym piśmie firmowym, widnieje dzisiejsza data. Kiedy do niego zadzwoniłem (na telefon podany przez Radio Plus), powiedział, że będzie mógł rozmawiać dopiero za dwie godziny. Ciekawe, co usłyszymy.

Co do kopiowania, przykład poniżej. Zaznaczam również, że zdjęcie zamieszczone na TB OnLine uzyskaliśmy bezpośrednio od autora wraz z prawem do publikacji w TB, a treść notatki nie była przez nas rozsyłana w żadnym newsletterze.

FOTO

FOTO

Słowa P.Draheima "I na tym już kończę" oraz "zasłanianie się tajemnicą służbową" tego "pisma oficjalnego" brzmi raczej jak mantra życzeniowa, aby ta sprawa zniknęła.

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » stycznia 8, 2009, 6:00 pm

Przed chwilą zadzwonił do mnie p. Tomasz Żyśko, który oświadczył, że od 8 grudnia ubiegłego roku nie pracuje w Radiu Plus.

Przemku, jak wygląda teraz Twoje OFICJALNE PISMO podpisane przez tego pana z dzisiejszą datą, które miało uwiarygodnić Twoje działania?

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Przemek Draheim » stycznia 8, 2009, 6:32 pm

...
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2009, 9:03 am przez Przemek Draheim, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Przemek Draheim
blueslover
blueslover
 
Posty: 688
Rejestracja: maja 20, 2004, 12:34 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » stycznia 8, 2009, 7:04 pm

Co do Ściganych: w takim razie w tej sprawie obydwu nam należy się wyjaśnienie ze strony Maćka Lipiny.

Druga sprawa: nie brnij w to dalej, bo powołujesz się na fałszywe pismo, podpisane przez osobę, która, jak sama przyznała, nie ma dziś do tego prawa już od miesiąca. Chyba znane jest Ci pojęcie poświadczenia nieprawdy.
Jeżeli domagasz się cytatów, moja rozmowa z p. Żyśko zakończyła się jego zdaniem "Chyba dałem się wmanewrować. Muszę bliżej się tą sprawą zainteresować".

Masz imponujące archiwum audycji z Radia Sfera. Czy możesz wskazań, bluesowe audycje Radia Plus, które stanowiły podstawę do współpracy z Living Bluesem.

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Przemek Draheim » stycznia 8, 2009, 7:38 pm

...
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2009, 9:03 am przez Przemek Draheim, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Przemek Draheim
blueslover
blueslover
 
Posty: 688
Rejestracja: maja 20, 2004, 12:34 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » stycznia 8, 2009, 8:33 pm

Przemek,

W momencie, gdy brakło Ci argumentów, próbujesz wzbudzić litość oraz insynuujesz, że to ja zacząłem całą sprawę, jako Mario, choć akurat Ty wiesz, z własnego doświadczenia, że jeżeli w przeszłości miałem do Ciebie pretensje, załatwiałem je w bezpośredniej rozmowie, a nie posługiwałem się anonimami.

Czuję niesmak.

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: nano » stycznia 8, 2009, 9:29 pm

ANDRZEJ MATYSIK pisze:Przemek,

W momencie, gdy brakło Ci argumentów, próbujesz wzbudzić litość oraz insynuujesz, że to ja zacząłem całą sprawę, jako Mario, choć akurat Ty wiesz, z własnego doświadczenia, że jeżeli w przeszłości miałem do Ciebie pretensje, załatwiałem je w bezpośredniej rozmowie, a nie posługiwałem się anonimami.

Czuję niesmak.

Andrzej Matysik


Nie lubię cię Matysik, - wydzwaniasz, ustalasz fakty, stajesz na głowie, żeby udowodnić winę, a potem piszesz, że to nie tobie zależy, żeby go zniszczyć.
To po co to wszystko ustalałeś?
nano
 

Postautor: przemak2 » stycznia 8, 2009, 11:07 pm

ANDRZEJ MATYSIK pisze:powołujesz się na fałszywe pismo, podpisane przez osobę, która, jak sama przyznała, nie ma dziś do tego prawa już od miesiąca. Chyba znane jest Ci pojęcie poświadczenia nieprawdy.


Szczerze mowiac ta sprawa naprawde wymaga wyjasnienia...
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Audycja Głosem Bluesa - Radio Sfera Toruń

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron