Wyniki - Polska

Podsumowanie roku 2013

Moderator: mods

Re: Wyniki - Polska

Postautor: Roj » lutego 18, 2014, 7:48 pm

Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera jak czytam te wasze analizy
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyniki - Polska

Postautor: WUJEK » lutego 18, 2014, 8:39 pm

Roj: trafne podsumowanie. Dyskusja jak i cala ankieta "bida z nędzą". Najlepsze, że biorą
w niej udział osoby nie zainteresowane bluesem polskich wykonawców, ba, nawet wiecej-
wyrażajacych się lekceważąco na ten temat. Tymczasem jak ze wszystkim są dwie strony
medalu. Jedna- to niezła frekwencja na festiwalach (byłem na kilku) i koncertach, gdzie nasze
zespoły podobały się widzom, a druga- to forum i aktywność bluesfanów. Nie ma co ukrywać,
frekwencję na koncertach czynią ludzie, którzy chcą posłuchać muzyki, ale niekoniecznie
bluesfani. To forum zostało zdominowane przez kilkanaście osób i ich gusta. Jakie? "Wasze
recenzje płyt" mówią wszystko. Ale, najważniejsze, że dobrze się bawicie. Tylko pytanie, co
o tym myśli właściciel tego forum Andrzej Jerzyk? Co dała jego wieloletnia praca w radiu, gdzie
z uporem popularyzuje polskie zespoły i bluesmanów? A może słuchacze A. Jerzyka nie
czytają tego forum? To byłoby optymistyczne wytłumaczenie. I tego się trzymajmy! :!:
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Re: Wyniki - Polska

Postautor: Roj » lutego 18, 2014, 10:32 pm

Wujku, Andrzej jest na facebooku. Za to tylko uiszcza comiesięczną opłatę :wink:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyniki - Polska

Postautor: B&B » lutego 19, 2014, 7:09 am

WUJEK pisze:Roj: trafne podsumowanie. Dyskusja jak i cala ankieta "bida z nędzą". Najlepsze, że biorą
w niej udział osoby nie zainteresowane bluesem polskich wykonawców, ba, nawet wiecej-
wyrażajacych się lekceważąco na ten temat.

Niech wujek nie uogólnia, dobrze? 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Wyniki - Polska

Postautor: karambol » lutego 19, 2014, 8:07 am

WUJEK pisze:Roj: trafne podsumowanie. Dyskusja jak i cala ankieta "bida z nędzą". Najlepsze, że biorą
w niej udział osoby nie zainteresowane bluesem polskich wykonawców, ba, nawet wiecej-
wyrażajacych się lekceważąco na ten temat. Tymczasem jak ze wszystkim są dwie strony
medalu. Jedna- to niezła frekwencja na festiwalach (byłem na kilku) i koncertach, gdzie nasze
zespoły podobały się widzom, a druga- to forum i aktywność bluesfanów. Nie ma co ukrywać,
frekwencję na koncertach czynią ludzie, którzy chcą posłuchać muzyki, ale niekoniecznie
bluesfani. To forum zostało zdominowane przez kilkanaście osób i ich gusta. Jakie? "Wasze
recenzje płyt" mówią wszystko. Ale, najważniejsze, że dobrze się bawicie. Tylko pytanie, co
o tym myśli właściciel tego forum Andrzej Jerzyk? Co dała jego wieloletnia praca w radiu, gdzie
z uporem popularyzuje polskie zespoły i bluesmanów? A może słuchacze A. Jerzyka nie
czytają tego forum? To byłoby optymistyczne wytłumaczenie. I tego się trzymajmy! :!:


Czyli jest ok a ja niepotrzebnie marudzę i wybrzydzam? Uważam, że nie jest dobrze. Festiwale to święto i tam rzeczywiście frekwencja jest zupełnie dobra. Mam wrażenie, że dla bardzo wielu słuchaczy przybycie na ten czy inny festiwal wyczerpuje na cały rok potrzebę słuchania muzyki na żywo. Z koncertami nie jest już tak dobrze. Może mam zły ogląd sytuacji (zbyt subiektywny), może Białystok to jakieś bluesowe zadupie bo z mojego punktu widzenia słabo to wygląda. Kilka koncertów roku przy słabej frekwencji i organizatorowi przechodzi ochota na robienie kolejnych. Skoro jest tak dobrze jak piszesz, taka piękna frekwencja na koncertach i festiwalach to dlaczego nasi wykonawcy tak rzadko grają? Popatrz na informacje o koncertach na ich stronach internetowy. Raz na kwartał w pobliskim pubie to chyba najczęściej można tam znaleźć.

Ja nie wyrażam się lekceważąco tylko z troską. Zależy mi na tym aby na polskiej scenie bluesowej działo się, żeby wydawano dobre płyty, powstawały nowe zespoły, żebym mógł przynajmniej raz na dwa-trzy miesiące zobaczyć fajny koncert, żeby nasi wykonawcy odnosili międzynarodowe sukcesy.

Nasze forum to nie cała bluesowa Polska (na szczęście). Spoglądanie przez pryzmat naszego forum na polską scenę bluesową daje wykrzywiony obraz. Też uważam, że forum zostało zdominowane przez kilkanaście osób i ich gusta. Tak wyszło. Ci "inni" jakoś nie mają ochoty aktywnie działać na forum. Ich wybór.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyniki - Polska

Postautor: kanczenconga » lutego 19, 2014, 4:28 pm

Oświadczam, że nigdy nie powziąłem myśli o zdominowaniu kogokolwiek, a całego forum to już broń Boże ;)
A tak poważnie - dystansu do rzeczywistości i spokoju ducha Państwu życzę.
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Re: Wyniki - Polska

Postautor: WUJEK » lutego 20, 2014, 1:59 pm

Pisanie o polskiej scenie bluesowej na tym forum to trochę niepoważna sprawa, ale ponieważ zabrał
głos Karambol, więc muszę odpowiedzieć. Jestem w wieku mocno "dojrzałym", trochę już widziałem
i mieszkam w miejscu dość odległym od głównych centrów cywilizacji. W minionym roku byłem na trzech festiwalach ( w tym na najbardziej- według mnie- prestiżowym JIMIWAY) i kilku koncertach,
m.in.Leszek Cichoński, Blue Sounds, Szulerzy, Boogie Boys... No, była frekwencja. Były to dobre
koncerty. Może miałem szczęście. Ale ogólnie zgadzam się z Karambolem. Nie jest dobrze. Tylko
zastanówmy się, dlaczego? Mało ukazuje się płyt? A kto, np. z tego forum kupuje płyty polskich
zespołów? Ja kupiłem płyty tych wykonawców, których wymieniłem powyżej, bo uważam, że trzeba
kupować płyty "naszych", a tych z USA mogę skopiować, oni dadzą sobie radę, bez mojej "pomocy'...
Druga sprawa; media i obecność w nich polskiej muzyki. Wielkie koncerny wykupiły polskie firmy.
Jaki interes mają w tym, aby promować naszą muzykę? Przecież "ich" już jest wypromowana.
Czysty zysk. Radio? No, spójrzmy, co grają nasze forumowe radyjka. Mam wymieniać? To ludzie
pełni zapału, ale im wisi temat, który omawiamy teraz. Więc, co możemy wymagać od tych, którzy
naprawdę kształtują gusta? Jakiś czas temu był tzw. polski dzień w Trójce (wyobraźcie sobie w BBC
-angielski dzień?!!!). "Osobowość bluesowa roku" potrafiła w tej audycji udowodnić, że polską kapelą
jest Jery Jablonski... Wszystko dobre, byle by nie polskie. Festiwale. Wyjątki, jak np. JIMIWAY, który
dobiera zespoły wg. jakości. Reszta? Ty zagrasz u mnie, ja u ciebie. Jakoś sie turla. Ale nie to jest
najważniejsze. Oto przykład: Suwałki ogłosiły, że organizują konkursy. Konkursy polegają na tym, że jak
w sporcie oceniamy, kto jest lepszy! Dobre, prawda? Zna ktoś bardziej durny pomysł? Ale w tych
Suwałkach wpadli na genialny pomysł. Po co płacić polskim zespołom, jak można im obiecać, że jak
wygrają konkurs, to pojadą na europejski czelendż? No, perspektywa rewelacyjna, ale najpierw do
nas przyjedźcie za darmo i zagrajcie koncert. Genialne!!! Organizatorzy, bierzcie przykład!
Tak więc Karambolu, zgadzam się z tobą. Nie jest dobrze, choć ciekawie. Ale w jednej kwestii mam
inne zdanie. "Międzynarodowe sukcesy". Nie oczekujmy tego. Świat ma nas głeboko gdzieś. Oni
mają swój rynek, mają swoich, których doceniają i szanują. Sukcesy "tam" włóżmy między bajki.
Do Polski przyjedzie Wild Shooter Band, Ben Prevo. Leon Hendrix, Nico ZZ, itd. i robią za gwiazdy.
Myślicie, że polscy wykonawcy, którzy są o wiele lepsi, też tam będą podobnie docenieni? Całe
szczęście, Karambolu, że prawdą jest, jak piszesz - nasze forum to nie cała bluesowa Polska.

ps.- Co sądzą o naszej "POLSKIEJ" scenie bluesowej autorytety opiniotwórcze " trójki " - wystarczyło posłuchać audycji oceniającej pewien festiwal w USA z udziałem trzech naszych zespołów !!!! :evil:
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Re: Wyniki - Polska

Postautor: B&B » lutego 20, 2014, 2:32 pm

Suwałki nie są pierwsze ani jedyne z tym pomysłem...
WUJEK pisze: Całe szczęście, Karambolu, że prawdą jest, jak piszesz - nasze forum to nie cała bluesowa Polska.

Fetyszyzujesz te forum - znasz jakieś bardziej "polskie" w tym temacie?

I jeszcze jedno - na ile znam gust muzyczny i audycje (także te, gdzie gra tylko z płyt) Andrzeja Jerzyka, to nie sądzę by miał on jakikolwiek dyskomfort patrząc na zakładkę "Wasze recenzje płyt".
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Wyniki - Polska

Postautor: rocken » lutego 20, 2014, 2:56 pm

WUJEK pisze:[...]W minionym roku byłem na trzech festiwalach ( w tym na najbardziej- według mnie- prestiżowym JIMIWAY)[...]

Jedziesz w dalszej części swojego posta, ostro po Trójce i prowadzącym "Bielszy Odcień Bluesa". A zastanowiłeś się, chociaż przez chwilę, kto tak mocno od lat promuje ten festiwal i robi konferansjerkę? Gdyby nie kampania promocyjno-reklamowa w PR3 festiwal pewnie miałby dużo mniejszy rozgłos.
Kolejna sprawa, że na ten festiwal ludzi słuchających bluesa raczej nie przyciągają polscy wykonawcy, ale od kilkunastu lat dwa "mocne"nazwiska, tak przez Ciebie znienawidzonych artystów z USA. A główny "prestiż" to raczej sprowadza się, aby szybko zareagować i zakupić wcześnie bilet. Ale trudno się dziwić skoro impreza przy takiej obsadzie (zagranicznych wykonawców) odbywa się w sali na 600-800osób (mogę się mylić, tak szacuje). Więc te Twoje historie i teorie traktuje w kategoriach bajdurzenia.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Wyniki - Polska

Postautor: WUJEK » lutego 20, 2014, 4:06 pm

Z żadnego mojego wpisu nie wynika, że nienawidzę artystów z USA. Jeśli już, to wyśmiewam
naszych organizatorów, angażujących z zapałem godnym lepszej sprawy pseudo- gwiazdy,
których kilka wymieniłem.
Co do trójki i jej roli popularyzującej Jimiway, to nie przesadzajmy. Festiwal i bez tego dałby
radę. Nazwiska gwiazd i ranga wydarzenia robią swoje. Natomiast gwiazdy to jedno, a polskie
zespoły i ich pozytywne przyjęcie przez publiczność na tym festiwalu to druga sprawa.Ale jak
ktoś chce, to może lekceważąco traktować naszych wykonawców. Np. w tym czasie można
posiedzieć w pubie na piwku. Bardzo fajna sprawa, a jesli w dobrym towarzystwie, to tym lepiej.
A "trójka" to już dawno miniona chwała. W obecnych czasach słuchają tego co najwyżej tacy
emeryci, jak ja, a po ostatnich ocenach występu polskich reprezent. w Memphis już przestałem.
Chyba nawet ja jestem już za stary.
Zresztą, nic nie tracę, więcej i ciekawiej jest w internecie. Bo świat się zmienia. Dla jednych to dobrze, dla innych mniej. Dodam jeszcze, że nie ma sensu prowadzić dyskusji w tym temacie,
jeśli nie zależy nam na poprawie tego, co uważamy za polski blues. Jest przecież tyle innych
bluesmanów, których warto słuchać: Wishbone Ash, Govt Mule, Planet of coś, Black Sabbath,
itd.(wykaz "W recenzjach"). Bo chyba nie na tym rzecz polega, aby udowadniać komuś, że moje
gusta są najlepsze. "de gustibus..." Tak więc odpuście sobie ludzie, którzy uważacie, że święta
Bożego Nar. są lepsze od Wielkanocnych. Jeśli mi nie przeszkadza, że Joe jest wielki, to po co
wtrącać się w dyskusję w temacie, który jest jak najbardziej tobie rockenie obojetny i nie lubisz
tej twórczości?I to obojetnie z jakiego powodu... To jakaś choroba, że wszyscy muszą się znać
na wszystkim???
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Re: Wyniki - Polska

Postautor: rocken » lutego 20, 2014, 4:17 pm

WUJEK pisze:bluesmanów, których warto słuchać: Wishbone Ash, Govt Mule, Planet of coś, Black Sabbath[...]

Szkoda tylko, że dyskusje sprowadzasz do wyboru między dżumą a cholerą.

WUJEK pisze:Co do trójki i jej roli popularyzującej Jimiway, to nie przesadzajmy. Festiwal i bez tego dałby
radę.[...]

Pozostanę jednak przy swoim, że taka promocja w duuuuuuuuużym stopniu ułatwia organizację imprezy w wymiarze ogólnopolskim.

WUJEK pisze:[...]po ostatnich ocenach występu polskich reprezent. w Memphis już przestałem.
[...]

A co miał powiedzieć, skoro żaden z wykonawców nie przebrnął nawet pierwszego etapu? Odnotował i obrócił to w żart.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Wyniki - Polska

Postautor: WUJEK » lutego 20, 2014, 8:45 pm

Wiem, że nie wozi się drzewa do lasu (czyli do Memphis)... Ale - może to kwestia mojego
staromodnego wychowania - wydaje mi się, że można byłoby docenić trud, wysiłek i chyba
zwyczajne ludzkie marzenia. Tym bardziej, że pewnie wszyscy pojechali tam za własne i
ciężko zapracowane pieniądze. I nie zmienię zdania o sensie wszelkich konkursów, również
tych w USA. To zawsze gra interesów. Bo muzyki nie można ocenić, która gorsza, a która
lepsza. Słuchałem niektórych finalistów na YT. Szału nie ma. Argument, że nasi nie przeszli
przez eliminacje nie znaczy, że byli do bani.
Właściwie, to w żart można wszystko obrócić. Może nam - zupełnie poważnie mówię - tego
właśnie potrzeba? Szczególnie tu, na forum?
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Re: Wyniki - Polska

Postautor: posener » lutego 20, 2014, 9:32 pm

WUJEK pisze:Bo muzyki nie można ocenić, która gorsza, a która lepsza.

Czyżby?
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Wyniki - Polska

Postautor: kora » lutego 21, 2014, 7:17 am

rocken pisze:
WUJEK pisze:Co do trójki i jej roli popularyzującej Jimiway, to nie przesadzajmy. Festiwal i bez tego dałby
radę.[...]


Pozostanę jednak przy swoim, że taka promocja w duuuuuuuuużym stopniu ułatwia organizację imprezy w wymiarze ogólnopolskim.


Wujek ma rację .
Rocken, organizacja imprezy, to przede wszystkim dotacje ,sposób na szukanie dofinansowania itd,itd Trójka ani żadne inne medium , pieniędzy na takie cele nie rozdaje, co najwyżej chętnie "uszczknie" coś z tego na promocję / reklamę / za zaproszenie :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyniki - Polska

Postautor: B&B » lutego 21, 2014, 7:47 am

WUJEK pisze:Co do trójki i jej roli popularyzującej Jimiway, to nie przesadzajmy. Festiwal i bez tego dałby radę. Nazwiska gwiazd i ranga wydarzenia robią swoje. Natomiast gwiazdy to jedno, a polskie
zespoły i ich pozytywne przyjęcie przez publiczność na tym festiwalu to druga sprawa.Ale jak
ktoś chce, to może lekceważąco traktować naszych wykonawców. Np. w tym czasie można
posiedzieć w pubie na piwku. Bardzo fajna sprawa, a jesli w dobrym towarzystwie, to tym lepiej.
A "trójka" to już dawno miniona chwała. W obecnych czasach słuchają tego co najwyżej tacy
emeryci, jak ja, a po ostatnich ocenach występu polskich reprezent. w Memphis już przestałem.
Chyba nawet ja jestem już za stary...

No chyba... Kłapiesz Wujek co rusz jakieś odkrywcze stwierdzenia, a na merytoryczne zapytania czy kontry już nie masz zapału odpowiadać. Wydźwięk całości twych wypowiedzi to "świat schodzi na psy" (no oprócz Jimiway'a), na pozytywy chyba nie czekasz, choćby ktoć by ci je podał na tacy... forumowy pesymista?

ps. sala w Ostrowie jest na 370 miejsc, ze stojącymi będzie z 500...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Wyniki - Polska

Postautor: rocken » lutego 21, 2014, 8:09 am

kora_ pisze:Rocken, organizacja imprezy, to przede wszystkim dotacje ,sposób na szukanie dofinansowania itd,itd Trójka ani żadne inne medium , pieniędzy na takie cele nie rozdaje, co najwyżej chętnie "uszczknie" coś z tego na promocję / reklamę / za zaproszenie :lol:

To znajdź dofinansowanie na tej wielkości imprezę o której nikt nic nie wie i nie istnieje w jakiś poważnych mediach.A to, że w jakimś stopniu jest to zawsze transakcja wiązana, to już zupełnie inna historia.

ps. No i abyś nie poczuła się pominięta. Uważam, że Twój wkład w promocji na forum, to również bardzo ważna cegiełka w propagowaniu i promocji tego przedsięwzięcia w skali ogólnopolskiej. ;)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Wyniki - Polska

Postautor: WUJEK » lutego 21, 2014, 4:07 pm

B&B: żeby odpowiadać na merytoryczne pytania, to trzeba najpierw takowe otrzymać. Mam odpowiadać
na pytania w rodzaju: czyżby? Przeświadczenie, że muzyka Led Zep. to muzyka lepsza niż np. Willie
Dixona albo np. Juniora Watsona o czym świadczy? Tylko o tym, że mamy różne gusta. Ten pan lubi L.Z.
a ja wolę wyżej wymienionych lub Ricka Holstroma, Charlie&the Nightcats, itp. Jałowa dyskusja. Jak
mówi klasyk, Polska to wolny kraj....itp.itd. I dobrze. Ale to nie znaczy, że muszę odpowiadać.
Co do wpisu rockena na temat zasług reklamy w "poważnych mediach". Otóż znam zdanie organizatorów
kilku festiwali, przez wiele lat obserwowałem zmagania szefa Bluesexpressu. Sukces, prestiż i marka
jakiegokolwiek fest. w Polsce to praca tylko i wyłącznie organizatora. I tak zapewne jest na Jimiwayu.To zasługa Bena Kunickiego i jego ekipy. A słowa pana redaktora w jakiejś tam audycji to tylko miły dodatek.Nic więcej. To tak, jak z tym forum. Zalogowanych 6 tys., bierze udział w dyskusji 5 osób, a polskie płyty kupuje 2 osoby. Tyle samo przyjedzie na festiwal po "reklamie" w tym poważnym medium.
Byłoby dobrze, abyśmy docenili wysiłek ludzi, którzy robią dobrą robotę (B.Kunicki, H.Szopiński, Stan
Antośkiewicz, E. Puczyńska, Jacek Łapiński, Jacek Szpytma i wielu innych), choć nie zawsze są
widoczni, a nie "bajdurzyli" o zasługach mediów. I żeby wrócić do tematu bluesa w Polsce. Ponieważ
nie ma z kim rozmawiać, to myślę, że zakończyliśmy.
Mam nadzieję, że biorący udział - to nie tylko sfrustrowani muzycy, którzy genialnie grają bluesa, ale siedzą w domach i Polska (co tam Polska, cały świat!!!) o nich nie wie???
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Re: Wyniki - Polska

Postautor: posener » lutego 21, 2014, 4:33 pm

WUJEK pisze:B&B: żeby odpowiadać na merytoryczne pytania, to trzeba najpierw takowe otrzymać. Mam odpowiadać na pytania w rodzaju: czyżby? Przeświadczenie, że muzyka Led Zep. to muzyka lepsza niż np. Willie Dixona albo np. Juniora Watsona o czym świadczy? Tylko o tym, że mamy różne gusta. Ten pan lubi L.Z. a ja wolę wyżej wymienionych lub Ricka Holstroma, Charlie&the Nightcats, itp. Jałowa dyskusja.


Panie Wujek, pytanie jest konkretne i odnosi się do Pana wpisu. Nie wiem gdzie Pan przeczytał coś na temat LZ, nie mówiąc o tym, że jest to muzyka lepsza od Willie Dixona? Być może funkcjonuje Pan w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, chyba, że polemizuje Pan z moim avatarem, a nie moimi wpisami. Przeczytałem Pana wywody i jedyne wrażenie jakie odnoszę, to to, że ma Pan za złe. Konkretnie co i dlaczego, to juz jest mniej jasne. Mogę się tylko domyślać, ale czy dobrze, to już nie jest pewne. Np. mam wrażenie, iż uważa Pan, iż na forum niedostacznie promuje/docenia się tzw. polskiego bluesa. No więc dyskutując na poziomie konkretu zwracam uwagę, że: po pierwsze forum nosi nazwę Okolice Bluesa, po drugie - nie jest to nazwa Okolice Polskiego Bluesa. Tak więc należy liczyć się z tym, że aktywni na forum są nie tylko fani bluesa i, o zgrozo, niekoniecznie polskiej produkcji.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Wyniki - Polska

Postautor: rocken » lutego 21, 2014, 4:41 pm

WUJEK pisze:Sukces, prestiż i marka jakiegokolwiek fest. w Polsce to praca tylko i wyłącznie organizatora. I tak zapewne jest na Jimiwayu.To zasługa Bena Kunickiego i jego ekipy. A słowa pana redaktora w jakiejś tam audycji to tylko miły dodatek.Nic więcej.

Nigdzie nie kwestionowałem roli organizatora i tego, że to prawdziwy "Ojciec" sukcesu. Warto tylko zauważyć, że gdy ta ciężka wieloletnia praca u podstaw odnosi sukces i wskakuje na poziom zupełnie innej ligi, odpowiedni marketing, promocja i wsparcie w mediach jest w dzisiejszych czasach niezbędne. I w omawianym przypadku uważam, że Jan Chojnacki mocno przyczynił się do promocji i tworzenia marki JWF. Co w żaden sposób nie umniejsza zasług Benedykta Kunickiego.

A mody na nazywanie jakiejkolwiek imprezy ogólnopolska lub międzynarodowa nie rozumiem...
Ostatnio zmieniony lutego 21, 2014, 4:56 pm przez rocken, łącznie zmieniany 1 raz
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Wyniki - Polska

Postautor: rocken » lutego 21, 2014, 4:52 pm

WUJEK pisze:Mam nadzieję, że biorący udział - to nie tylko sfrustrowani muzycy, którzy genialnie grają bluesa, ale siedzą w domach i Polska (co tam Polska, cały świat!!!) o nich nie wie???

Nie wiem gdzie Wujek widzi w tym temacie muzyków ani nie mam pojęcia co wcześniej łykał.
Ale może problem "polskiego bluesa" jest taki, że jest zbyt wielu "muzyków specjalnej troski" którzy sobie wymyślili, że będą bluesmanami a sława, chwała i pieniądze im się należą jak psu buda?
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Wyniki - Polska

Postautor: kora » lutego 21, 2014, 6:03 pm

Nie róbcie z Wujka - "pana samo zło " ( aby nie było wątpliwości , to taka przenośnia :wink: )
To bardzo fajny, ciepły i mądry człowiek . Ma swoje zdanie i może byłoby lepiej czytać to, co ma do powiedzenia między wierszami ?
Ja te między wiersze odczytuje jasno , nie doszukujmy się drugiego dnia .

Ale się napisałam, idę odpocząć :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyniki - Polska

Postautor: Roj » lutego 22, 2014, 4:51 am

kora_ pisze:..nie doszukujmy się drugiego dnia .

Ale się napisałam, idę odpocząć :twisted:
Nie trzeba było długo szukać. Właściwie to sam się znalazł. Dzisiaj jest 22-gi lutego, Kasik mi dobre serce a Wujek (jak to wszystkie wujki świata) jest super gość :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyniki - Polska

Postautor: WUJEK » lutego 22, 2014, 3:37 pm

Jeszcze raz tytułem wyjaśnienia.
To jest forum okolic bluesa. Wiem. Nawet wiem, że NIE okolic bluesa polskiej produkcji. Na tematy pt.
Tina Turner, Deep Purple, Led Zep., itp. nie wchodzę, bo nie słucham, nie mam pojęcia o tym (jakieś
20 lat temu wiedziałem o tym sporo), ba, nawet nie wiem co to jest Gugun Power Trio. Ale mniemam,
że rewelacja i fantastyczna muzyka. Na zdrowie! Ale próżno tam szukać moich komentarzy...
Natomiast temat tutaj nazywa się "Wyniki- Polska". POLSKA. Rozpoczął dyskusję Karambol. I tylko
dlatego zabrałem głos. Bo facet dużo wie na ten konkretny temat. I zależy mu chyba na dyskusji, aby
wyciągnąć wnioski, co jest złe, co dobre, co można ewentualnie poprawić, itp. A tu tymczasem biorą
udział ludzie, którzy nie mają pojęcia o temacie. Którzy nie słuchają, nie kupują polskich płyt i biletów
na koncerty, nie szanują polskich muzyków. Ich wybór. I dobrze.
Ale czy koniecznie musicie wcinać się w coś, co was NIE INTERESUJE?
Dlatego mam przeczucie, że większość "dyskutantów" z bożej łaski to muzycy-frustraci, których boli,
że inni coś robią. Stąd np. to oblewanie jadem Nocnej Zmiany Bluesa, te pogardliwe uwagi na temat
bluesa "produkcji polskiej". Bo nie ma nic gorszego jak muzyk, który we własnym mniemaniu jest
geniuszem, ale inni tego nie doceniają. I jeśli jakoś zniesie sukces i kunszt obcych(bo oni daleko), to
rodaków nigdy! I zawsze znajdzie sposób, aby dopieprzyć. No, zdrowia wam życzę, bo naprawdę nic
innego już nie mogę. Nie na tym ta dyskusja miała polegać, ale nie ma z kim dyskutować... A ja nie
mam nastu lat, abym wdawał się w bzdurne, jałowe wymiany zdań, których jedynym efektem jest
udowadnianie sobie i innym, że "moja (TWOJA drogi Panie X lub Y) racja" jest absolutem.
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Re: Wyniki - Polska

Postautor: posener » lutego 22, 2014, 5:51 pm

WUJEK pisze:Ale czy koniecznie musicie wcinać się w coś, co was NIE INTERESUJE?

Mnie zainteresowało sfromułowanie
WUJEK pisze:Bo muzyki nie można ocenić, która gorsza, a która lepsza.

ponieważ jest dosyć kontrowersyjne i liczyłem na rozwinięcie tej myśli. Jak na razie się nie doczekałem. Pisząc na publicznym forum należy się liczyć z tym, że ktoś przeczyta, a nawet się ustosunkuje.

Kora napisała :
kora_ pisze:Nie róbcie z Wujka - "pana samo zło " To bardzo fajny, ciepły i mądry człowiek

Pewnie ma powody aby tak pisać, ale mi do tych cech insynuacja niespecjalnie pasuje.No bo jak inaczej nazwać tekst
WUJEK pisze:Mam nadzieję, że biorący udział - to nie tylko sfrustrowani muzycy, którzy genialnie grają bluesa, ale siedzą w domach i Polska (co tam Polska, cały świat!!!) o nich nie wie???

i dalej
WUJEK pisze:Dlatego mam przeczucie, że większość "dyskutantów" z bożej łaski to muzycy-frustraci, których boli,że inni coś robią.

jednoznacznie wynika z nich, że przynajmniej część z tych kilkunastu osób, które zagłosowały to muzycy-frustraci. Nie zaliczają się do nich oczywiście pan Wujek i Kora, która o ile wiem do tej pory nie ujawniła na forum, że gra na jakimś instrumencie. Tak więc grono podejrzanych o frustrację się jeszcze zawęża. Przykro to mówić, ale to jest właśnie insynuacja (insynuacja - niezgodne z prawdą przypisywanie lub wmawianie komuś pewnych postępków, myśli bądź intencji). Przeczucie mi mówiło, aby nie brać udziału w tej ankiecie - teraz należałbym do grona frustratów :lol: Nieładnie, panie Wujek.

Wydaje mi się, że B&B kiedyś mówił coś o graniu na grzebieniu. Czyżby niespełniony frustrat wirtuoz grzebienia?
Ostatnio zmieniony lutego 22, 2014, 6:33 pm przez posener, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Wyniki - Polska

Postautor: Roj » lutego 22, 2014, 6:32 pm

Na mój rozum Wujkowi nie chodziło o biorących udział w ankiecie, a o dyskutantów ją omawiających (czyli biorących udział w dyskusji).
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyniki - Polska

Postautor: Rakiet » lutego 22, 2014, 6:39 pm

kolejny rycerz nadjechał z hałasem, potrząsając mieczem i osłaniając się błyszczącą tarczą... na tarczy wypisał 'jestem już stary' i pewien jest, że tego nikt nie przebije... hej rycerzu, wiek na tym forum nie jest tarczą, tu sami starzy siedzą, też już wiele widzieli i przeżyli, nie uchroni cię wiek od odpowiedzialności za słowo...
chcesz popsioczyć, ponarzekać, po co pchasz się między obcych? wziąłbyś pół litra (a, ty przecież niepijący) kwasu chlebowego i rodzinie wieczory byś zatruwał, z kolegami z roboty narzekał na tych, co to nie słuchają polskiego bluesa, którego słuchać się nie da, a po tym niesłuchaniu narzekają, że słuchać się nie da...
już się w tym narzekaniu poplątałem całkiem, ale pal sześć, męczy mnie tylko jedno jeszcze pytanie: co ci tak przeszkadza ta ankieta, to forum nasze zapyziałe, w którym się miętosimy i podgryzamy po kątach... czy po to się zapisałeś, zalogowałeś, po to wziąłeś udział w ankiecie (która przecież jest ością w boku twoim) żeby z czystym sumieniem ponarzekać?
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Re: Wyniki - Polska

Postautor: Roj » lutego 22, 2014, 7:18 pm

Rakiet pisze:..
już się w tym narzekaniu poplątałem całkiem..
Pozwól, że ci wyjaśnię Adam. Wujek narzeka na narzekających w tym wątku, z tym, że jego narzekanie jest mniej wyrafinowane i pewnie dlatego cie wqurwia. Mnie natomiast całkiem odwrotnie - to nie, a tamto jak najbardziej ;)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyniki - Polska

Postautor: kanczenconga » lutego 22, 2014, 7:18 pm

Rakiet - popieram Cię chopie, zwłaszcza w kwestii połówki. Dobre to likarstwo dla zdrowotności i spokojności.

A tak z dalsza patrząc, ten wątek ma szansę wygrać w Ankiecie 2014, a przynajmniej w tym kierunku zmierza (mam wrażenie).

Ponownie dystansu i spokojności Państwu życzę.

PS Nie jestem sfrustrowanym muzykiem, no ale mój defil ma takie brzmienie, że najlepsze gitary z pudełek po cygarach tego nie wyciągają
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Re: Wyniki - Polska

Postautor: Rakiet » lutego 22, 2014, 7:29 pm

Roj pisze:
Rakiet pisze:..
już się w tym narzekaniu poplątałem całkiem..
Pozwól, że ci wyjaśnię Adam. Wujek narzeka na narzekających w tym wątku, z tym, że jego narzekanie jest mniej wyrafinowane i pewnie dlatego cie wqurwia. Mnie natomiast całkiem odwrotnie - to nie, a tamto jak najbardziej ;)

roj, ja za to narzekam na wujka, bo to jego narzekanie wygląda mi tak:
idę sobie ulicą, widzę - knajpa na rogu. szyby brudne, fasada zarzygana, smród, nędza i ubóstwo. w dodatku wisi kartka - 'soku do piwa brak'. a, kij z tym, wejdę na chwilę, do książki się wpiszę, burdę zrobię, w najgorszym razie ponarzekam... no tak mi to wujkowe narzekanie wygląda.
ps. a ja jestem sfrustrowanym muzykiem, żółci we mnie wiele to i ją wylewam. uczciwie ostrzegam. uwaga.
Ostatnio zmieniony lutego 22, 2014, 11:24 pm przez Rakiet, łącznie zmieniany 1 raz
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Re: Wyniki - Polska

Postautor: Roj » lutego 22, 2014, 7:35 pm

Może nie wiedział w co się pakuje, tak często się zdarza. Teraz już wie ..
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Ankieta Forum Okolice Bluesa 2013

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron