Nasze typy

Podsumowanie roku 2013

Moderator: mods

Nasze typy

Postautor: rocken » stycznia 6, 2014, 10:35 am

Nie wiem czy uda mi się zapełnić wszystkie kategorie, ale wstępie moje typowanie tak wygląda. Z wysyłką ankiety się wstrzymam, bo może typowanie innych coś mi jeszcze podpowie, przypomni.

POLSKA

-Płyta
1. Waglewski Fisz Emade - "Matka, Syn, Bóg"
2. Joanna Knitter Blues & Folk Connection - "Cruel, cruel world"

Bardziej dla „odhaczenia” i podniesienia frekwencji oddaje w tej kategorii głos. W ubiegłym roku żadna z rodzimych płyt nie wywołała u mnie jakiegokolwiek tzw. „wow” lub „ciar”.

- Zespół
1. Wes Gałczyński&Power Train
2. Two Timer

W końcu usłyszałem na żywo Wes’a i utwierdziło mnie w przekonaniu, że poprzednie głosy w ankietach to był słuszny wybór i nadal trzeba to kontynuować.
Two Timer, to tak w ramach oczekiwania na debiut płytowy.


- Wokalistka


- Wokalista
1. Wes Gałczyński


- Gitarzysta
1. Bartek Miarka (HooDoo Band)
2. Sebastian Kozłowski

Widziałem na dwóch koncertach w tym roku HooDoo Band (akustyczny i elektryczny) i o ile muzycznie jako band to nie do końca moje klimaty to gitara i perkusja jak najbardziej mnie przekonuje.
Sebastian zagrał w poprzednim roku bardzo ładnie w forumowym jamie.


- Basista

- Perkusista
1. Bartosz Niebielecki (HooDoo Band)
Analogicznie jak w przypadku Bartka Miarki.

- Harmonijkarz
1. Wojtek Rudziński (Two Timer)


- Instrumenty klawiszowe
1. Mariusz Obijalski
2. Jacek Prokopowicz


-Pozostałe instrumenty

- Festiwal
1. Rawa Blues Festiwal

- Osobowość Roku

- Audycja Forum Okolice Bluesa
1. Siła Bluesa (Piotr Gwizdała)
2. Blues Wieczorową Porą (Stan Antośkiewicz)
3. Giganci Gitary – Radio Świdnik (Melomaniak)

W audycjach bluesowych oczekuje bluesa, więc dwie pierwsze pozycje to w moim mniemaniu najbardziej bluesowe programy związane z forum OB. Uważam, że warto również docenić pracę forumowego Melomaniaka, szczególnie przypadł mi do gustu cykl poświęcony gitarze.

- Najlepszy tekst na forum (temat, wątek, recenzja, relacja z koncertu itp.)
1. Rybnik Blues Festiwal - gorzka prawda ! (Mr.Blues)

- Najlepsze zdjęcie na forum

- Nadzieja / Odkrycie
1. Michał Wendeker
Trafiłem przypadkowo na jego koncert w Hard Rock Cafe i bardzo zainteresowało mnie jego granie w formule power trio. Dużo brudnego grania przywołującego na myśl The Black Keys i Jack White’a. W formule balladowo-akustycznej mniej mi się podoba, ale i tak na tle krajowej twórczości w tej kategorii jest to dla mnie dużo bardziej interesujące.

ŚWIAT

- Płyta
1. Charlie Musselwhite - "Juke Joint Chapel"
2. Dave Riley & Bob Corritore - "Hush Your Fuss!"
3. Southern Hospitality - "Easy Livin'"


-Zespół
1. Golden State – Lone Star Revue (Mark Hummel, Little Charlie Baty, Anson Funderburgh)
2. The Rides
3. North Mississippi Allstars


- Wokalistka
1. Mavis Staples

- Wokalista
1. Dave Riley
2. Tail Dragger
3. Frank Bey


- Gitarzysta
1. Anson Funderburgh
2. Matthew Stubbs
3. Gary Clark Jr.

1. Za świetny koncert w Hybrydach 2. Za płytę z Charlie Musselwhitem 3. Za granie na festiwalu Crossroads 2013. W przypadku tej kategorii wielka szkoda, że są tylko trzy miejsca, bo wymieniałbym jeszcze długo np. Ronnie Earl, JP Soars, Bramhall II…

- Nadzieja/Odkrycie
1.The Temperance Movement
2. Southern Hospitality
3. Birdlegg
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Nasze typy

Postautor: kora » stycznia 6, 2014, 11:12 am

rocken pisze:- Najlepszy tekst na forum (temat, wątek, recenzja, relacja z koncertu itp.)
1. Rybnik Blues Festiwal - gorzka prawda ! (Mr.Blues)


To też mój numer 1 :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasze typy

Postautor: kora » stycznia 6, 2014, 12:46 pm

____________________________



POLSKA

Płyta
1. Adam Kulisz "Historie Bluesem Pisane"
2. Olek Blues 'Old School Blues'
3. Włodek Sobczak "Simply Blues"


Zespół
1.Outsider ( Wrocław )
2.Why Ducky?
3.JJ Band ( za piękny koncert na LW&B )

Wokalista
1. Paweł Ostafil
2. Marek Wojtowicz
3. Tomasz Nitribitt


Gitarzysta
1. Bartek Miarka

Harmonijkarz
1.Bartek Łęczycki


Festiwal
1.Jimiway
2.Las Woda & Blues


Audycja Forum Okolice Bluesa
1. Siła Bluesa (Piotr Gwizdała)
2. Blues Wieczorową Porą (Stan Antośkiewicz)
3. Magazyn Bluesowy ( Marek Kaczanowski )


Najlepszy tekst na forum (temat, wątek, recenzja, relacja z koncertu itp.)
1. Rybnik Blues Festiwal - gorzka prawda ! (Mr.Blues)

Nadzieja / Odkrycie
1. Wes Gałczyński
2. Bartek Miarka Band
3. Festiwal "Blues Na Siewierskim Zamku"

____________________________________________


ŚWIAT

Płyta
Tu mam ogromny problem.
Tak wiele dobrych płyt ukazało się w 2013 roku,że trudno wytypować mi tylko trzy z nich.

1. Jimmy 'Duck' Holmes - All Night Long
2. Frank Bey With The Anthony Paule Band
- You Don't Know Nothing: Recorded Live In S. Francisco
3. Ronnie Earl & The Broadcasters - Just For Today


Zespół
1.Phantom Blues Band
2.James Montgomery Band
3.North Mississippi Allstars

Wokalistka
1. Tanita Gaines
2. Teeny Tucker
3. Mavis Staples

Wokalista
1. Frank Bey
2. Jimmy 'Duck' Holmes
3. Big Daddy Wilson


Gitarzysta
1. Ronnie Earl

Nadzieja / Odkrycie
1. Tanita Gaines
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2014, 1:08 pm przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasze typy

Postautor: karambol » stycznia 9, 2014, 9:12 am

Tak na marginesie. Portal Mały Leksykon Wielkich Zespołów podał wyniki swojej ankiety na najlepszą płytę roku 2013. W pierwszej dwudziestce aż 4 polskie albumy. To dużo zważywszy, że nie było podziału na kraj i świat. Ciekawe jak by to wyglądało gdyby w naszej ankiecie również zrezygnować z takiego podziału. Czy na wysokich miejscach znalazłyby się płyty polskich wykonawców?

Wyniki wspomnianego wyżej plebiscytu tutaj : http://www.mlwz.ceti.pl/index.php?optio ... w&id=12389
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze typy

Postautor: rocken » stycznia 9, 2014, 10:07 am

karambol pisze:Ciekawe jak by to wyglądało gdyby w naszej ankiecie również zrezygnować z takiego podziału. Czy na wysokich miejscach znalazłyby się płyty polskich wykonawców?

Publiczne typowanie wygląda póki co dość skromnie. Ciekawe czy do Ciebie na priv głosy spływają lawinowo 8)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Nasze typy

Postautor: karambol » stycznia 9, 2014, 11:07 am

rocken pisze:Publiczne typowanie wygląda póki co dość skromnie. Ciekawe czy do Ciebie na priv głosy spływają lawinowo 8)

Na razie mizernie - dwie ankiety :?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze typy

Postautor: rocken » stycznia 12, 2014, 5:30 pm

karambol pisze:Na razie mizernie - dwie ankiety :?

Zerknąłem w linka który podałeś wyżej. Cytat:
"W naszym Plebiscycie, który był już 19. w historii audycji Mały Leksykon Wielkich Zespołów, wzięło udział 472 naszych Słuchaczy i Czytelników.
Głosowano z 10 krajów, 4 kontynentów, głosy padły na 584 płyty,"


W jakiś to sposób chyba jednak obrazuje jak wielką niszą jest muzyka bluesowa i około-bluesowa w naszym kraju.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Nasze typy

Postautor: karambol » stycznia 13, 2014, 8:13 am

rocken pisze:
karambol pisze:Na razie mizernie - dwie ankiety :?

Zerknąłem w linka który podałeś wyżej. Cytat:
"W naszym Plebiscycie, który był już 19. w historii audycji Mały Leksykon Wielkich Zespołów, wzięło udział 472 naszych Słuchaczy i Czytelników.
Głosowano z 10 krajów, 4 kontynentów, głosy padły na 584 płyty,"


W jakiś to sposób chyba jednak obrazuje jak wielką niszą jest muzyka bluesowa i około-bluesowa w naszym kraju.

Niszą jest ale trzeba pamiętać, że w ankiecie MLWZ mógł wziąć udział każdy (a nie tylko zarejestrowani userzy) no i głosowanie było znacznie prostsze bo wyłącznie na płyty. Jakimś tam porównaniem może być głosowanie na bluesonline.pl bo tam też każdy może zagłosować no i głosowanie jest jeszcze bardziej ułatwione bo jest gotowa lista płyt. Nawiasem mówiąc liczby jakie są tam aktualnie pokazywane są do prawdy imponujące - znacznie przewyższające te z MLZW Chociaż jak na moje oko znacznie zawyżone. Tylko na płytę Dr Blues "Tribute To Ol’Skool Masters" zagłosowało aż 3046 osób a sumując wszystkie głosy oddane w ankiecie wychodzi ok 8 tysięcy. Mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze typy

Postautor: kora » stycznia 13, 2014, 11:06 am

karambol pisze:mógł wziąć udział każdy (a nie tylko zarejestrowani userzy)


Może najwyższy czas ,otworzyć się na taką opcję ?
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasze typy

Postautor: rocken » stycznia 13, 2014, 11:48 am

Co do uwolnienia od rejestracji nie jestem do końca przekonany. Ale "zautomatyzowanie" poprzez jakąś aplikację, coś w stylu ankiety, którą można wykonać z poziomu forum, myślę, że jest jakąś alternatywą. Dokładnie na tym się nie znam od strony technicznej i czy w ogóle jest to wykonalne. Ale zautomatyzowanie, aby były gotowe propozycje w poszczególnych kategoriach+możliwość "dopisania" być może miałoby wpływ na zainteresowanie. Choć z drugiej strony musiałoby to być sensownie zabezpieczony przed "informatykami-bluesfanami".
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Nasze typy

Postautor: posener » stycznia 13, 2014, 12:05 pm

rocken pisze:aby były gotowe propozycje w poszczególnych kategoriach


Np. kategoria "wielki" i w niej tylko jedna propozycja. Wszyscy wiemy jaka.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Nasze typy

Postautor: karambol » stycznia 13, 2014, 12:05 pm

rocken pisze:Co do uwolnienia od rejestracji nie jestem do końca przekonany. Ale "zautomatyzowanie" poprzez jakąś aplikację, coś w stylu ankiety, którą można wykonać z poziomu forum, myślę, że jest jakąś alternatywą. Dokładnie na tym się nie znam od strony technicznej i czy w ogóle jest to wykonalne. Ale zautomatyzowanie, aby były gotowe propozycje w poszczególnych kategoriach+możliwość "dopisania" być może miałoby wpływ na zainteresowanie. Choć z drugiej strony musiałoby to być sensownie zabezpieczony przed "informatykami-bluesfanami".

Co roku jak przygotowuję się do ankiety sprawdzam możliwości serwisów udostępniających możliwość przygotowania i zarządzania ankietami. Wybór jest całkiem spory. Tylko wszystko to jest mało praktyczne. Gdybyśmy głosowali tylko na płyty da się to ogarnąć (lista opcji czyli płyt byłaby mocno zamknięta przynajmniej tych polskich). Skoro mamy tyle kategorii to przygotowanie listy propozycji byłoby koszmarną robotą a i tak okazałoby się, że byłoby dużo dopisów z palca. Przy głosowaniu przeglądanie takich długaśnych list byłoby, przynajmniej moim zdaniem. koszmarem i niejednego odstraszyłaby. Po drugie - aby zapewnić uczciwość głosowania wypadałoby jakoś zapanować nad tym aby jeden człowiek miał jeden głos. Jak sprawdzałem na serwisach do budowania ankiet/głosowań można je udostępnić wszystkim albo na hasło albo rejestrując numer IP głosującego. No i tu wracamy do problemu jaki ma bluesonline.pl. Tam rejestrowane jest IP głosującego i nie ma możliwości oddania po raz drugi głosu z tego samego numeru. No ale choćby taka Neostrada przydziela adresy w sposób dynamiczny i jak ktoś ma w sobie dużo samozaparcia i cierpliwości może głosować do woli ile sił w palcach. Stąd na bluesonline.pl tak duża "frekwencja".

Jeżeli nadrzędnym celem działań wokół ankiety byłoby uzyskanie jak największej liczby głosujących rozwiązaniem, które może przynieść dużą poprawę jest ograniczenie głosowania tylko i wyłącznie do płyt. Ja obserwując od "środka" kilka ostatnich głosowań (najpierw jako moderator a teraz jako administrator) jestem za takim rozwiązaniem i to nie tylko ze względu na frekwencję.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze typy

Postautor: kora » stycznia 13, 2014, 12:07 pm

rocken pisze:Co do uwolnienia od rejestracji nie jestem do końca przekonany..


Ja też nie jestem do końca przekonana, ale coś tak mi się wydaje ( i chyba mam rację :lol: ),ze więcej bluesfanów jest po drugiej stronie tego forum ( mam na myśli niezarejestrowanych ,czytających ).
Skoro zainteresowanie ankietą jest mizerne, to dlaczego nie zrobić w tej kwestii małego wyjątku ?
Wtedy ankieta miałaby większy sens .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasze typy

Postautor: Yaniu » stycznia 14, 2014, 1:29 pm

Do kiedy można ankietę wysłać jakiś ostateczny termin ?
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Nasze typy

Postautor: Roj » stycznia 14, 2014, 4:57 pm

Yaniu pisze:Do kiedy można ankietę wysłać jakiś ostateczny termin ?
Yaaniuu... przecież jest w regulaminie. Przeczytaj: viewtopic.php?f=110&t=23023
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze typy

Postautor: Yaniu » stycznia 14, 2014, 7:42 pm

Ok. Przepraszam. Tak się zamotałem jak kłębek drutu :-).
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Nasze typy

Postautor: Yaniu » stycznia 14, 2014, 9:36 pm

Ot i po krzyku :-)
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Nasze typy

Postautor: Roj » stycznia 15, 2014, 6:32 am

Yaniu pisze:Ot i po krzyku :-)

Się uwinąłeś :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze typy

Postautor: karambol » stycznia 15, 2014, 10:39 am

Znowu popełnię dużego offtopa ale to z lekkiej zazdrości. Kolejny portal prog-rockowy ogłosił wyniki plebiscytu a tam w pierwszej dwudziestce aż 8 płyt polskich wykonawców! Tam też nie było podziału na kraj i świat. Festiwale prog-rockowe w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki, frekwencja na koncertach podobno podła (na tych na których bywałem mocno średnia chociaż są wyjątki), ten gatunek muzyczny to chyba jeszcze większa nisza niż blues a jednak nasi wykonawcy są wstanie nagrać płyty z których można być dumnym.
http://progrock.org.pl/component/k2/ite ... scytu-2013
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze typy

Postautor: Yaniu » stycznia 15, 2014, 10:48 am

Rzeczywiście podział w ankiecie na "Polska i Świat" chyba nie ma sensu ?
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Nasze typy

Postautor: WUJEK » stycznia 16, 2014, 8:00 am

Od 2 lat obserwuję ankietę i zastanawiam się, dla kogo ona jest i kogo to interesuje. Część zagraniczna:
jeśli wygra Joe B., albo najlepszą płytą zostanie płyta Buddy Guya, to wyżej wymienieni będą z tego
powodu bardziej spełnieni? Albo choć dowiedzą się o tym niesamowitym zaszczycie? A może to dla
forumowiczów, bo mogą pokazać, jaki to mają subtelny gust? Może ktoś mi wyjaśni, o co chodzi?
Z częścia polską jest trochę inaczej, bo tu chociaż można byłoby naszych bluesmanów co nieco
dowartościować. Ale z drugiej strony, frekwencja mierna, czym się chwalić, że 6-8 osób głosowało
na kogoś i ten ktoś wygrał w kat. najlepszy zespół? Wiem, że są tacy, co mają tego rodzaju wpisy
na swoich CV. Ale to dość żałosne. I znajomość tego tematu jest marna. Przynajmniej sądząc po
wpisach, np.: "nie kupiłem w tym roku żadnej polskiej płyty bluesowej", albo najlepszy polski zespół:
Wes Gałczyński& Power Trio, najlepsza płyta to płyta Gerry Jablonskiego, itd. No, jeśli kopista SRV
jest najlepszym zespołem (sekcja rytmiczna tego zespołu to "mistrzowie"), to rzeczywiście z bluesem
w Polsce jest marnie. a jeśli tak, to może dać sobie spokój i poczekać na lepsze czasy? Żeby być
na fali proponuję dać Waglewskiemu tytuł "ikona bluesa", bo podobno tego nam potrzeba. Mój
przyjaciel mówi w takich sytuacjach:"everybody klaszczom!". Bo lepiej to już było.
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Re: Nasze typy

Postautor: Yaniu » stycznia 16, 2014, 8:41 am

WUJEK pisze:Od 2 lat obserwuję ankietę i zastanawiam się, dla kogo ona jest i kogo to interesuje. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Bo lepiej to już było.


:shock:

Jest "Forum ", jest ankieta, jest reakcja. Widać kogoś to interesuje. Nie oczekuj obiektywnych wyników bo to ankieta a nie badania naukowe ???. Skąd wiesz co przyniesie jutrzejszy dzień skoro "lepiej już było". Więcej optymizmu bo bez niego nie da się żyć. (tylko bez huraoptymizmu). :D :-) :mrgreen:
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Nasze typy

Postautor: rocken » stycznia 16, 2014, 9:09 am

WUJEK pisze:Przynajmniej sądząc po wpisach, np.: "nie kupiłem w tym roku żadnej polskiej płyty bluesowej", albo najlepszy polski zespół: Wes Gałczyński& Power Trio, najlepsza płyta to płyta Gerry Jablonskiego, itd. No, jeśli kopista SRV jest najlepszym zespołem (sekcja rytmiczna tego zespołu to "mistrzowie"), to rzeczywiście z bluesem w Polsce jest marnie. a jeśli tak, to może dać sobie spokój i poczekać na lepsze czasy? Żeby być na fali proponuję dać Waglewskiemu tytuł "ikona bluesa", bo podobno tego nam potrzeba. Mój przyjaciel mówi w takich sytuacjach:"everybody klaszczom!". Bo lepiej to już było.

Jeśli jako alternatywę dostaje pastisz i piosenkę satyryczną, która jest znacznie bliżej Kabaretowego Klubu Dwójki niż muzyki bluesowej lub w najlepszym wypadku 4 harmonijkarzy grających przeboje pop-rock. To z pełną świadomością wybieram na rodzimym podwórku dalsze (dalekie) okolice bluesa. Przynajmniej słuchając tego nie odczuwam zażenowania i po kilku latach również bez zażenowania będę mógł do tego wrócić.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Nasze typy

Postautor: kora » stycznia 16, 2014, 10:41 am

rocken pisze: pastisz i piosenkę satyryczną, która jest znacznie bliżej Kabaretowego Klubu Dwójki niż muzyki bluesowej



Jaką płytę masz na myśli ?
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasze typy

Postautor: karambol » stycznia 16, 2014, 11:32 am

WUJEK pisze:Od 2 lat obserwuję ankietę i zastanawiam się, dla kogo ona jest i kogo to interesuje. Część zagraniczna:
jeśli wygra Joe B., albo najlepszą płytą zostanie płyta Buddy Guya, to wyżej wymienieni będą z tego
powodu bardziej spełnieni? Albo choć dowiedzą się o tym niesamowitym zaszczycie? A może to dla
forumowiczów, bo mogą pokazać, jaki to mają subtelny gust? Może ktoś mi wyjaśni, o co chodzi?
Z częścia polską jest trochę inaczej, bo tu chociaż można byłoby naszych bluesmanów co nieco
dowartościować. Ale z drugiej strony, frekwencja mierna, czym się chwalić, że 6-8 osób głosowało
na kogoś i ten ktoś wygrał w kat. najlepszy zespół? Wiem, że są tacy, co mają tego rodzaju wpisy
na swoich CV. Ale to dość żałosne. I znajomość tego tematu jest marna. Przynajmniej sądząc po
wpisach, np.: "nie kupiłem w tym roku żadnej polskiej płyty bluesowej", albo najlepszy polski zespół:
Wes Gałczyński& Power Trio, najlepsza płyta to płyta Gerry Jablonskiego, itd. No, jeśli kopista SRV
jest najlepszym zespołem (sekcja rytmiczna tego zespołu to "mistrzowie"), to rzeczywiście z bluesem
w Polsce jest marnie. a jeśli tak, to może dać sobie spokój i poczekać na lepsze czasy? [...]

W końcu się doczekałem kogoś kto myśli tak jak ja. Dawno o tym wszystkim pisałem. W ubiegłym roku zanim uruchomiłem ankietę zadałem wręcz pytanie czy warto to robić, użyłem prawie dokładnie tych samych argumentów jak powyżej. Odpowiedź ze strony userów była tak samo mizerna jak potem frekwencja podczas głosowania bo odpowiedzieli ci, którzy widzą sens w robieniu ankiety. I nie ma co się napinać szukając sposobów na podniesienie frekwencji bo zdecydowana większość userów (ta nie głosująca) podziela argumenty Wujka. Pewnie są i tacy (na przykład ja), którzy podzielają powyższe poglądy ale pomimo tego głosują szukając czasem na siłę dobrych kandydatów w poszczególnych kategoriach.
Kategorie "Świat" zostały wprowadzone całkiem niedawno jako kolejna nieudana próba podniesienia frekwencji.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze typy

Postautor: Yaniu » stycznia 16, 2014, 6:30 pm

W/g mnie ta ankieta jest tylko sondażem subiektywnych upodobań forumowiczów z podziałem na kategorie. Jeśli z tego tyłu podmioty wyróżnione w niej odczuwają jakąś satysfakcję z wyniku, to warto ją robić, bez względu na ilość ankietowanych.
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Nasze typy

Postautor: Roj » stycznia 16, 2014, 6:39 pm

Odkąd nie można głosować na Andrzeja, ankieta straciła sens :lol:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze typy

Postautor: Robert007Lenert » stycznia 16, 2014, 11:18 pm

Chyba mam pomysł na zwiększenie frekwencji /tej faktycznej/. A wygląda on tak. Nie zmieniamy kategorii, tylko dodajemy słowo najgorszy. Czyli:
Najgorszy wokalista, najgorszy zespół, najgorszy festiwal i tak do końca.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: Nasze typy

Postautor: karambol » stycznia 17, 2014, 7:47 am

Portal bluesonline.pl ogłosił wyniki swojej ankiety na najlepszą płytę 2013 roku. Frekwencja kosmiczna. Dobrze, że oni tam zdają sobie sprawę z tego skąd się taka ilość głosujących wzięła. http://www.bluesonline.pl/item/1180-naj ... kiety.html
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze typy

Postautor: B&B » stycznia 17, 2014, 8:13 am

A te 3 miejsce (Adam Bartoś – Dokąd pójdę) warte uwagi? Bo w ogóle dotąd nie słyszałem człowieka... :oops:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Ankieta Forum Okolice Bluesa 2013

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron