Treść Audycji - 11.02.08'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Treść Audycji - 11.02.08'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 5, 2008, 8:21 pm

11.02.08' poniedziałek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i Okolice Bluesa.

Ten wieczór upłynie nam w czarno-białym zabarwieniu taktów dwunastu, ale przede wszystkim, ze wszechobecną harmonijką.
Będzie tradycyjnie ale z półki najwyższej!!!

W Radiu Centrum Kalisz i w Internecie zagraja dla nas:

- Muddy Waters (James Cotton-harp, Jerry Portnoy-harp)

-The Butterfield Blues Band

-Ronnie Earl

-Big Joe Turner & Jimmy Witherspoon

-The Siegel - Schwall Band

Zapraszam do słuchania oraz rozmów na tej stronie podczas emisji programu. Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 5, 2008, 11:12 pm

A oto jeden z plejady harmonijkarzy którzy pojawią się w poniedziałek.
Corky Siegel: http://pl.youtube.com/watch?v=MWyqgV_qtyo
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » lutego 6, 2008, 11:42 am

No, no totalny harp atak się szykuje :D :D , co nie ukrywam, bardzo mnie cieszy.

Corky Siegel - bardzo wytrawny harmonijkarz,gra też na klawiszach, wokalnie - nie w moim typie....wiadomo dla czego he he -
z tego, co pamiętam ten duet zaczynał swoją karierę w Chicago,lata 60 .
Biali małolaci zakochani w czarnej muzyce - z tego musiało wyjść coś dobrego :D

W porównaniu z Bandem Paula Butterfielda,czy Bandem Charligo Musselwhite'a, wypadali nieco blado.Ich kompozycje były mniej dynamiczne, mniej "elektryczne", co wcale nie znaczy,że gorsze,po prostu inne.:wink:

Ciekawe po jaką Ich płytę sięgniesz Andrzejku ?:wink:

Ja gdzieś czytałam,ze Oni ponownie się zeszli i razem grają.
Nie pamiętam ale chyba w ich nowym zespole jest ktoś z macierzystego składu bandu Paula Butterfielda i ponoć, wokalnie wspiera Ich któraś z wokalistek Erica Claptona.
Andrzejku popraw mnie,jeżeli coś mi się pomieszało....cały czas myślę, gdzie ja o tym czytałam :roll: :roll:
Ostatnio zmieniony lutego 6, 2008, 8:03 pm przez kora, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » lutego 6, 2008, 11:57 am

ha ha, już wszystko wiem Obrazek

na basie Rollo Radford na perkusisji rewelacyjny Sam Lay -(jeden z członków - założycieli bandu Paula Butterfielda).
Gościnnie głosem wspiera Marcy Levy wieloletnia wokalistka zespołów Erika Claptona.

Już wiem, skąd o tym wiem !! - Historie Bluesem Pisane - Andrzeja Matysika :wink:

Obrazek

To już starsi Panowie
8)
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Treść Audycji - 11.02.08'

Postautor: kora » lutego 6, 2008, 1:16 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
- Muddy Waters (James Cotton-harp, Jerry Portnoy-harp)
-The Butterfield Blues Band
-Big Joe Turner & Jimmy Witherspoon


Na tamet wyżej wymienionych GIGANTÓW nawet się nie wypowiadam :twisted: zaklikałabym się na śmierć 8)

Kolejna ,świetna audycja nam się szykuje
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Treść Audycji - 11.02.08'

Postautor: Michał » lutego 6, 2008, 1:28 pm

kora_ pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
- Muddy Waters (James Cotton-harp, Jerry Portnoy-harp)
-The Butterfield Blues Band
-Big Joe Turner & Jimmy Witherspoon


Na tamet wyżej wymienionych GIGANTÓW nawet się nie wypowiadam :twisted: zaklikałabym się na śmierć 8)

Kolejna ,świetna audycja nam się szykuje


:) kto by to przeczytał ;) ??

coby nie było o tych muzykach już chyba wszystko zostało napisane i powiedziane, niech gra muzyka, bo to się nigdy nie znudzi i "nie zagra się na śmierć" ;)
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: kora » lutego 6, 2008, 1:32 pm

Ot, i mądrego dobrze posłuchać...
8)
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: eric » lutego 6, 2008, 5:30 pm

Zapowiada sie znow super poniedzialek.

Same wspaniale nazwiska ,choc Corky Siegal jest dla mnie malo znany.

Podziwiam kore za tak duza wiedze :lol:
"Woke up this morning..."
Awatar użytkownika
eric
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 957
Rejestracja: czerwca 12, 2006, 10:01 pm
Lokalizacja: ostrow wlkp

Re: Treść Audycji - 11.02.08'

Postautor: Sław » lutego 6, 2008, 6:30 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:11.02.08' poniedziałek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i Okolice Bluesa.

-Big Joe Turner & Jimmy Witherspoon


Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!!


Muszę przyznać, że też już jakiś czas zerkałem na ten album, by go przynieść do radia. Ale jak widać mnie uprzedziłeś. To będzie ciekawa audycja.
Pozdrawiam Sławek
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: P.Szymański » lutego 6, 2008, 7:16 pm

Muzyka Siegel-Schwall Band to dla mnie tereny dziewicze. Tak samo Whiterspoon.
Jak biorytmy pozwolą i weekend nie będzie szalony, to zasiądę w poniedziałek żeby się zapoznać.
Paweł Szymański

Nowa płyta "Uroda zdarzeń" - www.pawelszymanski.olw.pl/dyskografia
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: kora » lutego 6, 2008, 7:53 pm

P.Szymański pisze:Muzyka Siegel-Schwall Band to dla mnie tereny dziewicze. Tak samo Whiterspoon.


Siegel-Schwall , podoba się lub nie - to kwestia gustu,
ale Witherspooooon :D :D jeżeli jest dla ciebie terenem dziewiczym,zapewniam Cię,że można rozkochać się na maxa 8)
Zresztą do spraw dziewiczych, należy podejść z młodzieńczą pasją i męską dojrzałością :wink: :wink: , kto jak kto, ale Wy faceci wiecie o tym najlepiej 8)

Natomiast połączenie Witherspoona z Joe Turnerem , to tak jak zajadać się truskawkami moczonymi w płynnej czekoladzie, tudzież bitej śmietanie i popijanie ich wybornym szampanem... miodzio :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 6, 2008, 9:58 pm

eric pisze:Zapowiada sie znow super poniedzialek.

Same wspaniale nazwiska ,choc Corky Siegal jest dla mnie malo znany.

Podziwiam kore za tak duza wiedze :lol:


Ja też podziwiam Korę i Dyczkosię, a trzecia Dama także z taką dużą wiedzą, mieszka razem ze mną i całe szczęście!!!
Tak Eric! Kora napisała wszystko!
Dodam tylko, że w samym Chicago Siegel-Schwall Band cieszyło się taką samą estymą jak "Butterfield Blues Band", może tylko z tą różnicą, że Ci pierwsi częściej grali w klubach niż na dużych salach. Fotografię którą umieściła Kora, pochodzi własnie z sesji zdjęciowej na potrzeby albumu koncertowego z roku 87 "The Siegel-Schwall Reunion Concert". Okładkę płyty zdobi inne zdjęcie, ale nawet tak samo są ubrani. Corky Siegel to fantastyczny harmonijkarz. Szperając na stronie red. Andrzeja Matysika w "Twoich Bluesach", odnajdziesz wiele informacji o Nim. Zresztą Andrzej był na koncercie w Chicago gdzie grała cała Stara Gwardia Chicagowskiego Białego Bluesa, z Goldbergiem na czele. Dzięki właśnie Andrzejowi, fragmenty tego koncertu grałem w Okolicach. Nie jestem w tej chwili w domu i nie mam dostępu aby podać tytuł krążka i kto jeszcze zagrał, ale mam nadzieję że może ktoś tu napisze. W każdym razie płyta jest w całości wyśmienita i brawurowo zagrana oraz wyśpiewana. Polecam Wszystkim!!! O właśnie! Tytuł to "Chicago Blues Reunion". Wrzućcie ten tytuł w google i posłuchajcie fragmentów. Nie często sesja nagraniowa jest od początku do końca równa i absorbująca, a ten longplay, prowokuje do ciągłego słuchania!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 6, 2008, 10:07 pm

kora_ pisze:
P.Szymański pisze:Muzyka Siegel-Schwall Band to dla mnie tereny dziewicze. Tak samo Whiterspoon.


Siegel-Schwall , podoba się lub nie - to kwestia gustu,
ale Witherspooooon :D :D jeżeli jest dla ciebie terenem dziewiczym,zapewniam Cię,że można rozkochać się na maxa 8)
Zresztą do spraw dziewiczych, należy podejść z młodzieńczą pasją i męską dojrzałością :wink: :wink: , kto jak kto, ale Wy faceci wiecie o tym najlepiej 8)

Natomiast połączenie Witherspoona z Joe Turnerem , to tak jak zajadać się truskawkami moczonymi w płynnej czekoladzie, tudzież bitej śmietanie i popijanie ich wybornym szampanem... miodzio :D


To co zagram w poniedziałek będzie trwało 12 minut i sekund 20, ale z pewnością pozwolę powiedzieć sobie na antenie: "czapki z głów przed Mistrzami Świata - Witherspoonem i Turnerem"
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Treść Audycji - 11.02.08'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 6, 2008, 10:10 pm

Sławek Turkowski pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:11.02.08' poniedziałek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i Okolice Bluesa.

-Big Joe Turner & Jimmy Witherspoon


Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!!


Muszę przyznać, że też już jakiś czas zerkałem na ten album, by go przynieść do radia. Ale jak widać mnie uprzedziłeś. To będzie ciekawa audycja.
Pozdrawiam Sławek


Ty masz w tej audycji także swój udział. I to duży!

Pozdrawiam Sławku!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 6, 2008, 10:27 pm

kora_ pisze:No, no totalny harp atak się szykuje :D :D , co nie ukrywam, bardzo mnie cieszy.

Corky Siegel - bardzo wytrawny harmonijkarz,gra też na klawiszach, wokalnie - nie w moim typie....wiadomo dla czego he he -
z tego, co pamiętam ten duet zaczynał swoją karierę w Chicago,lata 60 .
Biali małolaci zakochani w czarnej muzyce - z tego musiało wyjść coś dobrego :D

W porównaniu z Bandem Paula Butterfielda,czy Bandem Charligo Musselwhite'a, wypadali nieco blado.Ich kompozycje były mniej dynamiczne, mniej "elektryczne", co wcale nie znaczy,że gorsze,po prostu inne.:wink:

Ciekawe po jaką Ich płytę sięgniesz Andrzejku ?:wink:

Ja gdzieś czytałam,ze Oni ponownie się zeszli i razem grają.
Nie pamiętam ale chyba w ich nowym zespole jest ktoś z macierzystego składu bandu Paula Butterfielda i ponoć, wokalnie wspiera Ich któraś z wokalistek Erica Claptona.
Andrzejku popraw mnie,jeżeli coś mi się pomieszało....cały czas myślę, gdzie ja o tym czytałam :roll: :roll:


The Siegiel-Schwall Band powstali chyba w roku 65. Najpierw grali w duecie, potem rozszerzyli skład o sekcję. Cieszyli się niesłabnącym zainteresowaniem przez prawie lat 10. W roku 75 doszło do rozpadu grupy. Ale 12 lat póżniej znów spotkali się w Chicago w klubie "WIC". Ich wierna publiczność stawiła się tłumnie i był to niezapomniany wieczór. Zagram właśnie fragment tego koncertu. Tytuł płyty to "The Siegel-Schwall Reunion Concert". Myślę że wielu sympatyków harmonijki wpisze sobie Corky'ego w swoje ulubione! A skład dokładnie taki jak podałaś Kora!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Treść Audycji - 11.02.08'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 6, 2008, 10:31 pm

Michał pisze:
kora_ pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
- Muddy Waters (James Cotton-harp, Jerry Portnoy-harp)
-The Butterfield Blues Band
-Big Joe Turner & Jimmy Witherspoon


Na tamet wyżej wymienionych GIGANTÓW nawet się nie wypowiadam :twisted: zaklikałabym się na śmierć 8)

Kolejna ,świetna audycja nam się szykuje


:) kto by to przeczytał ;) ??

coby nie było o tych muzykach już chyba wszystko zostało napisane i powiedziane, niech gra muzyka, bo to się nigdy nie znudzi i "nie zagra się na śmierć" ;)


A będzie to od minuty pierwszej, do sekundy ostatniej audycja tylko w taktach dwunastu!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » lutego 6, 2008, 10:40 pm

myślę że zaskoczy nas Pan, wyciągając prawdziwe perełki ....
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 6, 2008, 11:00 pm

Michał pisze:myślę że zaskoczy nas Pan, wyciągając prawdziwe perełki ....


Ufam że tak będzie, choć każdy z nas ma własny zmysł melodyczny i nie jest to prote trafić w gusty Słuchaczy!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » lutego 6, 2008, 11:06 pm

Doskonale rozumiem Pana, ale ja już kilka razy złapałem się na tym że płyty które miałem na półce trafiły do mnie (doceniłem je) właśnie pod wpływem Pańskiej audycji. Moim zdaniem radio ma bardzo dużą siłę przekonywania ... chyba tylko słuchanie w słuchawkach, w nocy, w zupełnej ciemności i przed wszystkim dokładnie może bardziej wciągnąć lub zainteresować. No przynajmniej ja tam mam.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 6, 2008, 11:28 pm

Michał pisze:Doskonale rozumiem Pana, ale ja już kilka razy złapałem się na tym że płyty które miałem na półce trafiły do mnie (doceniłem je) właśnie pod wpływem Pańskiej audycji. Moim zdaniem radio ma bardzo dużą siłę przekonywania ... chyba tylko słuchanie w słuchawkach, w nocy, w zupełnej ciemności i przed wszystkim dokładnie może bardziej wciągnąć lub zainteresować. No przynajmniej ja tam mam.


Bardzo się cieszę Michał! Ale ja dzięki Tobie też poznałem parę znamienitych dżwięków. Wszyscy się na szczęście uzupełniamy i dlatego wszyscy poznajemy przeogromne ilości nutek. Właśnie także temu ma służyć to forum!
Ot choćby, dzięki Korze i Adasiowi, po raz drugi od tygodnia nieustannie jest ze mną Witherspoon. Odnowiona moja wielka miłość! Dzięki Sławkowi Turkowskiemu gram Ronnie Earla czy Harry Manxa. To Andrzej Matysik spowodował że w Okolicach już nie raz gościł Otis Taylor. Gdyby nie Ty, nigdy nie zagrałbym "Can't Find My Way Home", wersji elektrycznej i w dodatku koncertowej.
Muzyka jest nas wszystkich, a więc dzielmy się nią z innymi!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Treść Audycji - 11.02.08'

Postautor: Sław » lutego 7, 2008, 9:31 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:
Sławek Turkowski pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:11.02.08' poniedziałek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i Okolice Bluesa.

-Big Joe Turner & Jimmy Witherspoon


Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!!


Muszę przyznać, że też już jakiś czas zerkałem na ten album, by go przynieść do radia. Ale jak widać mnie uprzedziłeś. To będzie ciekawa audycja.
Pozdrawiam Sławek


Ty masz w tej audycji także swój udział. I to duży!

Pozdrawiam Sławku!!!

Bardzo mi miło. Właśnie sobie pomyślałem, że to jedna z niewielu Twoich audycji, którą równie dobrze ja mógłbym zrobić. W tym sensie, że przecież mamy dość różny gust muzyczny. Tym bardziej zastanawiam się, czy spodoba się Twoim słuchaczom. :P
Pozdrawiam Sławek
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: kora » lutego 7, 2008, 10:26 am

Sławek Turkowski pisze:Bardzo mi miło. Właśnie sobie pomyślałem, że to jedna z niewielu Twoich audycji,
którą równie dobrze ja mógłbym zrobić.



Ciekawe jakby wyglądała Wasz wspólna audycja. :roll:

Dwóch prowadzących w jednym studio.

Zaciekła polemika,szczypta humoru, tony wiedzy.
no, no, no :D

odległośc Warszawa - Ostrów to bariera, ale czyżby nie do pokonania?

Takie połączenie dwóch aducji w jedną czyli od 20.00 do 24.00, no no 8)

Tylko który z Was zrezygnowałby ze swojego studia.... :roll:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » lutego 7, 2008, 11:09 am

Muddy Waters (James Cotton-harp, Jerry Portnoy-harp), The Butterfield Blues Band, Ronnie Earl, Big Joe Turner & Jimmy Witherspoon, The Siegel/Schwall Band w audycji "Okolice bluesa"- to nazwiska świadczące o tym że, Andrzeju, z "okolic bluesa" docierasz też do jego senda. Tak trzymaj!
Myślę, że takie nazwiska jak Barry Goldberg, Nick Gravenitas, Corky Siegel, Jim Schwall warto przypominać, bo to oni, obok nieżyjących już Paula Butterfielda i Mike'a Bloomfielda, a także Charliego Musselwhite'a i Elvina Bishopa (obaj wciąż w rewelacyjnej formie) wnieśli ważny wkład w kształtowanie się bluesa chicagowskiego.
Siegel/Schwall Blues Band w 2006 wraz z Marcy Levy zagrali na Chicago Blues Festival, a trzy lata wcześniej fantastycznie wypadł The Goldberg Reunion Band, który potem wydał wspominaną wyżej płytę "Chicago Blues Reunion"(recenzja w TB22).
Fajno Andrzeju, że przypominasz tych artystów.

Pozdrawiam i zachęcam do słuchania poniedziałkowej audycji,

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 7, 2008, 8:26 pm

kora_ pisze:
Sławek Turkowski pisze:Bardzo mi miło. Właśnie sobie pomyślałem, że to jedna z niewielu Twoich audycji,
którą równie dobrze ja mógłbym zrobić.



Ciekawe jakby wyglądała Wasz wspólna audycja. :roll:

Dwóch prowadzących w jednym studio.

Zaciekła polemika,szczypta humoru, tony wiedzy.
no, no, no :D

odległośc Warszawa - Ostrów to bariera, ale czyżby nie do pokonania?

Takie połączenie dwóch aducji w jedną czyli od 20.00 do 24.00, no no 8)

Tylko który z Was zrezygnowałby ze swojego studia.... :roll:

Obrazek


Nie ukrywam że mamy cos takiego w planach, tylko ciężko będzie zgrać terminy. Czekam tylko, kiedy Sławek znajdzie czas aby pojawić się w Okolicach.
W każdym razie 10-marca w poniedziałek, też będzie Gość specjalny red. Andrzej Matysik!!! Zapraszam!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 7, 2008, 8:34 pm

ANDRZEJ MATYSIK pisze:Muddy Waters (James Cotton-harp, Jerry Portnoy-harp), The Butterfield Blues Band, Ronnie Earl, Big Joe Turner & Jimmy Witherspoon, The Siegel/Schwall Band w audycji "Okolice bluesa"- to nazwiska świadczące o tym że, Andrzeju, z "okolic bluesa" docierasz też do jego senda. Tak trzymaj!
Myślę, że takie nazwiska jak Barry Goldberg, Nick Gravenitas, Corky Siegel, Jim Schwall warto przypominać, bo to oni, obok nieżyjących już Paula Butterfielda i Mike'a Bloomfielda, a także Charliego Musselwhite'a i Elvina Bishopa (obaj wciąż w rewelacyjnej formie) wnieśli ważny wkład w kształtowanie się bluesa chicagowskiego.
Siegel/Schwall Blues Band w 2006 wraz z Marcy Levy zagrali na Chicago Blues Festival, a trzy lata wcześniej fantastycznie wypadł The Goldberg Reunion Band, który potem wydał wspominaną wyżej płytę "Chicago Blues Reunion"(recenzja w TB22).
Fajno Andrzeju, że przypominasz tych artystów.

Pozdrawiam i zachęcam do słuchania poniedziałkowej audycji,

Andrzej Matysik


Dzięki Andrzeju za te informacje!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 7, 2008, 8:39 pm

41 lat temu Paul Butterfield na Monterey: http://pl.youtube.com/watch?v=e3LEhfbKCSc

Albert King, Ray Vaughan, Paul Butterfield! Grają i spiewają! Naprawdę cudnie zaśpiewał swój set Butterfield! Warto zobaczyć:
http://pl.youtube.com/watch?v=ezHlu9rUAW0

John lee Hooker, Paul Butterfield, Foghat: http://pl.youtube.com/watch?v=3Y1S2WFYoew
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » lutego 8, 2008, 8:23 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:
W każdym razie 10-marca w poniedziałek, też będzie Gość specjalny red. Andrzej Matysik!!! Zapraszam!!!


Super informacja :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 8, 2008, 10:04 am

kora_ pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
W każdym razie 10-marca w poniedziałek, też będzie Gość specjalny red. Andrzej Matysik!!! Zapraszam!!!


Super informacja :D


A podczas emisji programu będą też niespodziewanki dla słuchaczy i internautów i to bardzo miłe!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » lutego 8, 2008, 12:33 pm

jeżeli będą niespodzianki,czyli,że szykują się ..........

zagadki Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Michał » lutego 8, 2008, 12:46 pm

kora_ pisze:zagadki Obrazek


hm podejrzewam co to jest, boje się że nie będę mógł wziąć udziału, bo w maju matura :(
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 453 gości