Treść Audycji - 28.01.08'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Postautor: Gość » stycznia 29, 2008, 12:01 am

:) teraz moge spokojnie odplynąć ...dobrej nocy Stanley
Gość
 

Postautor: Leszek Jakubczak » stycznia 29, 2008, 12:01 am

Dzięki za audycję - chętnie sobie przypomniałem te dźwięki. Dobrej nocy wszystkim :D
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Agata W. » stycznia 29, 2008, 12:01 am

Dzieki wielkie - dobranoc!
Awatar użytkownika
Agata W.
blueslover
blueslover
 
Posty: 655
Rejestracja: sierpnia 30, 2004, 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: hapszy » stycznia 29, 2008, 12:02 am

Muszę przyznać, że począwszy od dzisiaj, od godziny 0:00 zaczynam poszukiwania dźwięków z dzisiejszych "Okolic".

Dobranoc, blues na noc!!
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę." Ponadczasowy Zappa.

„blues never die because it’s a spirit”
Awatar użytkownika
hapszy
blueslover
blueslover
 
Posty: 565
Rejestracja: września 29, 2005, 12:49 pm
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław

Postautor: Olifka » stycznia 29, 2008, 12:02 am

Było pięknie... Tak magicznie...
A teraz tą wieczorowąporą pragnężyczyć Wszystkim przyjemnych snów i dobrych Aniołów czuwających nad nami...
Ukołysana pięknymi dźwiękami mogę z ukojoną duszą powierzyć sen Aniołom....
Dobranoc...
Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą... [*]
Awatar użytkownika
Olifka
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1146
Rejestracja: kwietnia 20, 2006, 8:47 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Bozena K. » stycznia 29, 2008, 12:02 am

Do następnęgo i miłego........
gg 11526899
www.radioderf.info - najlepsze bluesowe radio w Polsce, a może i na świecie
Awatar użytkownika
Bozena K.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2479
Rejestracja: września 9, 2007, 12:00 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: effcia » stycznia 29, 2008, 12:02 am

Ślicznie dziękuję za piękne dźwięki Panie Andrzejku i wspaniałe towarzystwo Wam Wszystkim!

Pozdrawiam, dobrej nocy!
Awatar użytkownika
effcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3005
Rejestracja: stycznia 9, 2006, 7:06 pm
Lokalizacja: Kobyla Góra

Postautor: HarpSlav » stycznia 29, 2008, 12:02 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:
Slawek Nowodworski pisze:Przepyszne to unisono fletu i harmonijki!


Choć mało było elementów bluesa, to miło mi że byłeś cały wieczór, że byli wszyscy!!!


Blues to nie tylko 12-taktowce :) Przedłużę sobie ten wieczór burdonowy na YouTube
Awatar użytkownika
HarpSlav
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1029
Rejestracja: maja 19, 2007, 8:25 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: jahoo » stycznia 29, 2008, 12:04 am

Trudno mi było napisac jakikolwiek post wtrakcie audycji. Przez tą muzyke straciłem totalnie czucie w nogach :wink: niesamowita magia dzis płyneła z głośniczków. Dla mnie osobiscie jedna z waznejszych audycji.
Pozdrawaim i dobranoc :lol:
(J. Mentel)
jahoo
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 824
Rejestracja: marca 5, 2006, 6:50 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 29, 2008, 12:04 am

Slawek Nowodworski pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
Slawek Nowodworski pisze:Przepyszne to unisono fletu i harmonijki!


Choć mało było elementów bluesa, to miło mi że byłeś cały wieczór, że byli wszyscy!!!


Blues to nie tylko 12-taktowce :) Przedłużę sobie ten wieczór burdonowy na YouTube


I uwierz mi ze zrobisz najrozsądniej!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Bozena K. » stycznia 29, 2008, 12:04 am

Pięknie Sławku....dotknąłeś ....
gg 11526899
www.radioderf.info - najlepsze bluesowe radio w Polsce, a może i na świecie
Awatar użytkownika
Bozena K.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2479
Rejestracja: września 9, 2007, 12:00 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: maRysia » stycznia 29, 2008, 12:04 am

dobraNOC!!!

Panie Andrzeju dziekuje
za kolejne "otworzone drzwi"...
Ostatnio zmieniony stycznia 29, 2008, 12:09 am przez maRysia, łącznie zmieniany 1 raz
maRysia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1473
Rejestracja: listopada 1, 2006, 2:12 pm
Lokalizacja: RAJCZA/śląskie

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 29, 2008, 12:05 am

jahoo pisze:Trudno mi było napisac jakikolwiek post wtrakcie audycji. Przez tą muzyke straciłem totalnie czucie w nogach :wink: niesamowita magia dzis płyneła z głośniczków. Dla mnie osobiscie jedna z waznejszych audycji.
Pozdrawaim i dobranoc :lol:


A ten wyjątykowy album zawdzięczam Jurkowi Wojciechowskiemu!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 29, 2008, 12:07 am

hapszy pisze:Muszę przyznać, że począwszy od dzisiaj, od godziny 0:00 zaczynam poszukiwania dźwięków z dzisiejszych "Okolic".

Dobranoc, blues na noc!!


Na stronie pierwszej dzisiejszej audycji są linki do youtube Erica z czarną War!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: mickiewicz jr. » stycznia 29, 2008, 12:07 am

Dobranoc !
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: DZAKO » stycznia 29, 2008, 12:12 am

DOBRANOC.
Awatar użytkownika
DZAKO
bluesman
bluesman
 
Posty: 380
Rejestracja: sierpnia 11, 2006, 11:14 pm
Lokalizacja: PSZÓW

Postautor: jahoo » stycznia 29, 2008, 12:13 am

Panie Andrzeju,proponuje żebyś częściej sięgał w Okolicach Bluesa po krążki zarezerwowane na bezludną wyspę :D Widze że nasze gusta muzyczne są bardzo podobne 8)
(J. Mentel)
jahoo
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 824
Rejestracja: marca 5, 2006, 6:50 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: kora » stycznia 29, 2008, 12:22 am

jahoo pisze:Panie Andrzeju,proponuje żebyś częściej sięgał w Okolicach Bluesa po krążki zarezerwowane na bezludną wyspę :D Widze że nasze gusta muzyczne są bardzo podobne 8)


świetny pomysł :D :D :D :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: E&D » stycznia 29, 2008, 3:52 pm

Rozwijająca się obecnie technologia HDTV pozwala na całkowicie inny wymiar odbioru, jest to w porównaniu z analogowym obrazem rewolucja wręcz kosmiczna , dotarla ona także do muzycznych tematów gdzie w połączeniu z wysokiej jakości dźwiękiem daje wprost niesamowite efekty ! chociaż pliki sa dużej objetości to warto to zobaczyć, jeżeli wyrazicie zgodę podam link do koncertowego nagrania zespołu Cream "White Room" FullHD w niesamowitej jakości High Definition, naprawdę powala obrazem i dźwiękiem , polecam !!!

Obrazek

Pozdrawiamy
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: kora » lutego 2, 2008, 1:35 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Natomiast Witherspoon, nagrał z Burdonem jeszcze inną zjawiskową płytę. Niestety nie mam jej, a tak bardzo chciałbym zagrać. .


No więc Andrzejku już wiemy,że Witherspoon nagrał drugą płytę, nie tyle z Burdonem, co z członkami zespołu WAR - American Blues , dla mnie ta płyta, to majstersztyk , jedna z tych płyt ,które uważam za najlepsze w całym Wszechświecie :D kosmos emocji ujęty w 35 minutach, sekund 17.... :wink: :wink:

Andrzejku marzę o tym abyś kiedyś tą płytę uwzględnił w swojej audycji :wink: :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 2, 2008, 1:49 pm

kora_ pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:Natomiast Witherspoon, nagrał z Burdonem jeszcze inną zjawiskową płytę. Niestety nie mam jej, a tak bardzo chciałbym zagrać. .


No więc Andrzejku już wiemy,że Witherspoon nagrał drugą płytę, nie tyle z Burdonem, co z członkami zespołu WAR - American Blues , dla mnie ta płyta, to majstersztyk , jedna z tych płyt ,które uważam za najlepsze w całym Wszechświecie :D kosmos emocji ujęty w 35 minutach, sekund 17.... :wink: :wink:

Andrzejku marzę o tym abyś kiedyś tą płytę uwzględnił w swojej audycji :wink: :wink:


I tak się też dokładnie stanie!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » lutego 2, 2008, 1:51 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
I tak się też dokładnie stanie!!!


:D :D :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 2, 2008, 2:06 pm

Wstyd się przyznać, szczególnie przed Zdzisiem Pajakiem, ale do wczoraj nie wiedziałem nic, albo zapomniałem o istnieniu płyty Witherspoona z Howardem Scottem z War. Kora! Wielkie Dzięki dla Ciebie i Adasia!!! Gdyby nie Wy, nigdy z takim pietymem nie wróciłbym do tej zjawiskowej muzyki. Zastanawiam się czy nie zrobic w kazdej lub co drugiej audycji 10 minut z Witherspoonem. Młodzież musi poznać te arcydzieła!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: margo » lutego 2, 2008, 6:26 pm

E&D pisze:Rozwijająca się obecnie technologia HDTV pozwala na całkowicie inny wymiar odbioru, jest to w porównaniu z analogowym obrazem rewolucja wręcz kosmiczna , dotarla ona także do muzycznych tematów gdzie w połączeniu z wysokiej jakości dźwiękiem daje wprost niesamowite efekty ! chociaż pliki sa dużej objetości to warto to zobaczyć, jeżeli wyrazicie zgodę podam link do koncertowego nagrania zespołu Cream "White Room" FullHD w niesamowitej jakości High Definition, naprawdę powala obrazem i dźwiękiem , polecam !!!

Pozdrawiamy

ja bardzo poroszę
na priva lub maila
dziękuję serdecznie
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: 74yaro » lutego 2, 2008, 7:15 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Wstyd się przyznać, szczególnie przed Zdzisiem Pajakiem, ale do wczoraj nie wiedziałem nic, albo zapomniałem o istnieniu płyty Witherspoona z Howardem Scottem z War. Kora! Wielkie Dzięki dla Ciebie i Adasia!!! Gdyby nie Wy, nigdy z takim pietymem nie wróciłbym do tej zjawiskowej muzyki. Zastanawiam się czy nie zrobic w kazdej lub co drugiej audycji 10 minut z Witherspoonem. Młodzież musi poznać te arcydzieła!!!


Uważam, że to dobry pomysł i jesli mogę coś dodać, to może w takim kąciku warto byłoby przypomnieć także innych mistrzów bluesa.
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 2, 2008, 7:29 pm

74yaro pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:Wstyd się przyznać, szczególnie przed Zdzisiem Pajakiem, ale do wczoraj nie wiedziałem nic, albo zapomniałem o istnieniu płyty Witherspoona z Howardem Scottem z War. Kora! Wielkie Dzięki dla Ciebie i Adasia!!! Gdyby nie Wy, nigdy z takim pietymem nie wróciłbym do tej zjawiskowej muzyki. Zastanawiam się czy nie zrobic w kazdej lub co drugiej audycji 10 minut z Witherspoonem. Młodzież musi poznać te arcydzieła!!!


Uważam, że to dobry pomysł i jesli mogę coś dodać, to może w takim kąciku warto byłoby przypomnieć także innych mistrzów bluesa.


Myslałem już o tym od dawna. Zresztą przez te lat 15 jak prowadzę Okolice Bluesa, takie kąciki juz były i miały się bardzo dobrze!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » lutego 3, 2008, 8:24 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:Myslałem już o tym od dawna. Zresztą przez te lat 15 jak prowadzę Okolice Bluesa, takie kąciki juz były i miały się bardzo dobrze!


74yaro pisze:
Uważam, że to dobry pomysł i jesli mogę coś dodać, to może w takim kąciku warto byłoby przypomnieć także innych mistrzów bluesa.



No i jak tu się z Panami nie zgodzić :D :D kiedy racja jest tak oczywista :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Michał » lutego 3, 2008, 1:41 pm

Kora jeśli jest to możliwe napisz mi na priva lub maila coś więcej na temat płyty Witherspoona z Howardem Scottem.

Lat temu - klika ;) miałem płytę Jimmy Witherspoona z samym Robbenem Fordem - bardzo wysoko oceniam ten materiał.

Myślę również że cała audycji poświęcona Witherspoonowi nie byłaby złym pomysłem.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 3, 2008, 1:56 pm

Michał pisze:Kora jeśli jest to możliwe napisz mi na priva lub maila coś więcej na temat płyty Witherspoona z Howardem Scottem.

Lat temu - klika ;) miałem płytę Jimmy Witherspoona z samym Robbenem Fordem - bardzo wysoko oceniam ten materiał.

Myślę również że cała audycji poświęcona Witherspoonowi nie byłaby złym pomysłem.


Tak! krążek z Fordem tez jest znakomity, choc Robben był jeszcze młody synek. I to jedna z niewielu płyt, gdzie nieobecny jest saxofon. A u Witherspoona ten instrument (moim skromnym zdaniem) jest po prostu obowiązkowy. Ale album z roku 59 "Jimmy Witherspoon - Rockin' With Spoon" powala na kolana!!! Dzięki Korze i Adasiowi po raz drugi w zyciu zakochałem się w Witherspoonie!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » lutego 3, 2008, 2:41 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze: Dzięki Korze i Adasiowi po raz drugi w zyciu zakochałem się w Witherspoonie!!!


Andrzejku, to bardzo miłe,co piszesz :D Jak się nacieszysz Witherspoonem, to rozkochamy Cię w kimś innym, mamy już plan :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości

cron